Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Asie

Myanmar (Barma): průvodce

29°C
Aktuálně
27°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
MM flag

Myanmar (Barma)

Hodnocení průvodce: 9.4

Myanmar neboli Barma je asijskou zemí, která se svým způsobem hodně odlišuje od všech ostatních. A to díky tradičnímu způsobu života místních obyvatel zpozorovanému na spoustě míst. Myanmar, to nejsou jen velká turisty protnutá města, ale také hodně přírodních krás linoucích se celou zemí. Cestovatelskou jednoduchost zpozorujete na každém kroku. Poznávání Barmy ve vás vyvolá blažené pocity a zvědavost. Každé setkání s tamními lidmi bude neotřelým a nezapomenutelným zážitkem. Na jedné straně částečně moderní způsob života, na té druhé venkovské prostředí se všemi svými přednostmi. Myanmar je mimořádně složitou zemí, která mimochodem nabízí spoustu přírodních skvostů.

Tento stát se táhne od Himalájí a je spjat s řadou horských pásem, mezi něž rozhodně patří Arakanské pohoří a nejvyšší hora Kchakabhouyazi. Dále lze jmenovat Šanskou náhorní plošinu, Peguské pohoří a Tenaserimské pohoří. Ta se pomalu svahují do nížin a deštných pralesů, jež jsou nedílnou součástí Barmy. V zemi se také nachází několik významných říčních toků, kterými jsou bezpochyby řeka Iravádí, Salwin, Sistaun a Čjintwin. Dovolená v Myanmaru povýší vaše cestovatelské zážitky zase o kousek výš.

Průvodce pro oblíbené destinace: Myanmar

Co navštívit v Myanmaru

Myanmar nabízí pro každého něco. Od dětí až pro dospělé a vyznavače adrenalinových sportů. Ti mohou využít například let horkovzdušným balonem nebo sjíždění divokých řek. Pokud vyrazíte na zdejší pláže, rozhodně vede šnorchlování a potápění. Věnovat se lze i kultuře, a to v rámci nejrůznějších hudebních a společenských akcí ve městech i na venkově. Na své si přijdou vyznavači nakupování. Největším lákadlem budou pravděpodobně treky v horských oblastech, jež přináší bezpočet překrásných výhledů a zajímavostí. Ty se netýkají pouze úchvatné přírody, ale také barmské kultury.

Mapa Barmy je spojena s řadou nejrůznějších krás, které můžete vidět nejenom ve městech, ale hlavně mimo ně. Typickým příkladem je město Bagan, kde se nachází kupříkladu Chrám Thatbyinnyu. Archeologickou zónu naleznete ve městě Mrauk U, kde je i Chrám Shite-thaung. Milovníci přírody mohou dát přednost jezeru Inle a Zlaté pagodě nacházející se na vrcholcích kopce Singuttara. Velkou podívanou jsou jeskynní komplexy Pindaya a most U Bein, patřící k těm nejstarším a v podstatě i nejdelším v zemi. V Myanmaru vás zaujme Pagoda Kyaiktiyo symbolizující harmonii a fyzickou rovnováhu.

Místní kuchyně

Myanmarská gastronomie je doslova protnuta kulinářskými prvky ostatních kuchyní, jakými jsou například čínská a indická. Od toho lze do jisté míry dedukovat ingredience, se kterými se nejčastěji setkáte na talíři. Jsou to hlavně mořské plody v podobě ryb a krevet. Z masa je oblíbené spíše drůbeží a skopové. Vepřové a hovězí je málo vyskytované kvůli náboženskému vyznání místních lidí. Často se používá rýže a kari. Kvůli některým náboženským svátkům je mnohdy konzumována jen syrová zelenina nebo ovoce. Ať už si v Barmě pochutnáte na jakémkoliv jídle, obvykle jej budete zakončovat zelenými čajovými lístky. Ty jsou naloženy ve speciální směsi arašídů, fazolek, sezamových semínek, kokosu a ostatních ingrediencí. Často nechybí na zapití ani čaj v indickém stylu.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Myanmar

  • To nejlepší z Barmy
    Myanmar - Myanmar

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emiráty: průvodce
6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré