Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Asie

Časté otázky cestovatelů po Myanmaru

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Jen výjimečně, dolar je však ideální měnou pro směnu na myanmarský kyat.
Dá se platit eurem?
S eury platit nebudete moci. Můžete je ale vyměnit za myanmarský kyat.
Dá se domluvit anglicky?
Znalost angličtiny místních obyvatel je povětšinou na základní úrovni, a to hlavně ve větších městech, hotelích, na letišti, v restauracích a v turisticky frekventovaných místech. Pokud se vydáváte do odlehlejších oblastí, raději se naučte několik základních frází v barmštině.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Myanmar je rozmanitou zemí, která je příslibem nejrůznějších způsobů dopravy. Velice oblíbené jsou taxíky a autobusy, které jsou využívány nejenom v rámci městské přepravy, ale také té mimoměstské. Jejich cena je nízká a komfort dostatečný. Vsadit však můžete i na netradiční a více originální způsoby dopravy, které ve vás rozhodně zanechají spoustu zážitků. Jsou to například koňské povozy, ale i vlaky nebo lodě na řekách. Nejrychlejší způsob přepravy zajišťuje několik tamních aerolinek. Využít samozřejmě lze i pronájmu automobilu. V tomto případě počítejte s tím, že vůz se vždy pronajímá včetně řidiče. Na druhou stranu se nemusíte tolik starat o přehlednost tamního dopravního značení.
Jaká je dostupnost internetu v Myanmaru?
Internet v Barmě je pomalejší než u nás. Bezdrátové wifi je poskytováno spíše jen v hotelích a na místech k tomu určeným. Mimo civilizaci volte služeb tamních operátorů, ale počítejte s tím, že ne všude budete mít dostatečné pokrytí signálem.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Z pražského letiště se do Myanmaru dopravíte letadlem zhruba za 15,5 – 16 hodin letu.

Oblíbené hotely: Myanmar

  • To nejlepší z Barmy
    Myanmar - Myanmar