Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Asie

Vízum do Nepálu 2024 - jaké doklady potřebuji

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Podmínky vstupu do Nepálu

Pro vstup do Nepálu musíte mít platný cestovní pas a vízum. Vízum můžete získat několika způsoby. Buď si ho vyřídíte na nejbližším velvyslanectví Nepálu (pro nás Berlín) nebo po příletu do země na letišti či hraničním přechodu. Potřebujete k tomu cestovní doklad, několik pasových fotografií a 25-100 USD dle doby platnosti.

Nově můžete víza vyřídit online na adrese nepálského imigračního úřadu. V průběhu pobytu může být platnost víza prodloužena vždy na 30 dní, avšak maximálně na 120 dní v rámci jednoho kalendářního roku.

Podmínky vstupu na treky

Pokud se chystáte na trek po Nepálu, musíte si zařídit také kartu TIMS (Systémy pro správu informačních systémů Trekkers), která slouží i pro vaši bezpečnost. Získáte ji v Nepal Tourism Board v Kathmandu/Pokhaře nebo v TAAN Secretariat  v Kathmandu/Pokhaře. Požádat můžete také cestovní agenturu, která vám kartu zařídí. Karta stojí 10 nebo 20 USD podle toho, zda zařizujete individuálně nebo přes agenturu. K vyřízení potřebujete 2 fotografie a platný cestovní doklad. Pro vstup na konkrétní treky potřebujete také povolení k trekování na příslušnou trasu. Připravte si tedy sebou raději dostatek fotografií a několik kopií pasu.

Oblíbené hotely: Nepál

  • Nepál - ve stínu Himalájí
    Nepál - Kathmandu
  • Gaju Suite Hotel
    Nepál