Časté otázky cestovatelů do Nigérie | cKlub.cz
Afrika

Časté otázky cestovatelů do Nigérie

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Americkým dolarem můžete zaplatit, a to především na vybraných místech ve větších městech. Zároveň vám poslouží k výměně peněz za nigerijskou nairu.
Dá se platit eurem?
Také s eury budete schopni někde zaplatit stejně, jako s americkými dolary nebo britskými librami. Eura jsou vhodná také pro výměnu peněz za nigerijskou nairu.
Dá se domluvit anglicky?
Anglicky se v Nigérii domluvíte, protože jde o úřední jazyk v zemi. Kromě něho se používají i místní dialekty, mezi něž patří například yoruba, igbo, hausa a fulani.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Vzhledem k bezpečností situaci v zemi se jako nejlepší dopravní prostředek jeví pronájem automobil. Nespoléhejte se však na své řidičské schopnosti, které se v Nigérii díky chaotickému a nebezpečnému provozu stejně ztratí. Vsaďte výhradně na pronájem vozu s řidičem, který zná tamní prostředí a ví jakým oblastem se vyhnout. S ním bude cestování po Nigérii pravděpodobně nejbezpečnější. Alternativou jsou pak autobusy nebo „buš taxi“ mezi většími městy. Když budete volit jen prověřené a spolehlivé dopravce, nemáte se snad čeho obávat, i když ozbrojené gangy se mohou na silnicích objevit kdekoliv. Jízdní řády jsou celkem přesné. Připravit se však musíte na to, že ne všechny silnice a dálnice jsou v dobrém stavu a často projedete nejrůznějšími výmoly. Železnice v zemi slouží jen pro přepravu nákladů.
Jaká je dostupnost internetu v Nigérii?
Nigérie v případě internetu rozhodně nezaostává, jako je tomu u jiných afrických zemí. Přístup k internetu získáte především ve velkých městech od vybraných hotelů a restaurací, až po internetové kavárny. Mimo města se můžete spolehnout na datové služby tamních operátorů, protože v případě českých operátorů byste se v rámci roamingu asi nedoplatili.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Z letiště Václava Havla se do Nigérie přepravíte zhruba za 10 až 13 hodin letu podle toho, kde budete mít mezipřistání.