Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Afrika

Očkování do Nigérie

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Při cestě do Nigérie bude vyžadováno povinné očkování proti žluté zimnici. Jakákoliv další očkování jsou již dobrovolná. Je ale pravdou, že vzhledem k nízkým hygienickým návykům v zemi je lepší jejich využití. Základem je určitě očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B, břišnímu tyfu, dětské přenosné obrně, tetanu a choleře.

Zdravotní rizika v Nigérii

V Nigérii si dávejte pozor hned na několik věcí. V první řadě je to hygiena. Návyky místních obyvatel jsou minimální, z čehož hrozí vznik nejrůznějších střevních onemocnění. V tomto případě buďte obezřetní a klidně využívejte antibakteriální gel.

Dále je to malárie, která se vyskytuje v deštěm zasaženém vnitrozemí, kde dochází ke vzniku vyšší vlhkosti. Ideální a preventivní ochranou jsou účinné repelenty proti komárům, ale také moskytiéry v noci.

Myslete na to, že v Nigérii je spousta tamních obyvatel nakažena virem HIV. Je lepší se vyhýbat jakémukoliv sexuálnímu styku a zároveň si dávejte pozor na kontakt s otevřenými ranami.

Čistota vody z vodovodu

Kohoutková voda je vzhledem ke slabší hygieně v zemi závadná a není vhodná ke konzumaci. Rozhodně využívejte jen vodu balenou, se kterou pro jistotu oplachujte také všechno konzumované ovoce a zeleninu. Mezi prověřené značky patří Nestle, Eva a Pure Water. Vodě z vodovodu se vyhýbejte také ve formě ledu, který z ní může být vytvářen a je přidáván do nápojů.