Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Oceánie

Bezpečnost na Papui-Nové Guineji

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je destinace Papua-Nová Guinea bezpečná?

Papua -Nová Guinea je zemí spojenou s vyšší kriminalitou. A to především v podobě ozbrojených útoků, okrádání a únosů. Existuje dokonce i několik oblastí, kam je lepší vydávat se raději s ozbrojeným doprovodem. Určitě jsou to města Lae a Port Moresby. Jde o jejich okrajové a odlehlejší části. Nestabilní situace jsou také na ostrovech The Southern Highlands Province a Bougainville. I v bezpečnějších zónách si však dávejte pozor na běžné krádeže. Minimalizujte jakékoliv ztráty osobních věcí, a to tak, že si cennosti necháte v trezoru v hotelu a budete u sebe nosit jen přiměřenou hotovost. Vhodné je udělat si také kopie cestovních dokladů.

Přírodní katastrofy

Ryze přírodním nebezpečím na Papui-Nové Guineji jsou vulkány, které mají stále aktivní činnost. O tu se zajímejte vždy v dané oblasti, jíž hodláte navštívit. Využít můžete buď speciálních internetových stránek nebo dejte na rady a doporučení místních obyvatel.

Na co si dát na Papui-Nové Guineji pozor?

Na Papui-Nové Guineji se vyplatí cestovat s profesionální cestovní kanceláří, protože ty se svým způsobem podílí na vaší bezpečnosti v zemi. Výlety mimo velká města budou pak spojena s ozbrojeným doprovodem a vy budete více chráněni před útoky nejrůznějších gangů. Vhodné je také nahlásit své plány cestování na tamní policejní stanici. A pokud byste chtěli cestovat kamkoliv jinam sami, vždy využívejte dopravních služeb jen vašeho hotelu, nikdy nechoďte do běžných dopravních prostředků, kde na vás může čekat nebezpečí v podobě přepadení.

Pozor si dávejte i v samotné přírodě, ať už v moři nebo na souši. Ve vodě na vás / mohou čekat žraloci, krokodýli a ostatní divocí tvorové. I v tomto ohledu se vyplatí respektovat doporučení místních lidí.

Postoj k alkoholu

Alkohol je v zemi běžně dostupný. Na Papui-Nové Guineji platí pouze jediné omezení, a to je konzumace alkoholu až od 21 let věku. Vybírat si jinak můžete z dovozových produktů, ale také z těch místních. Mezi ně patří kupříkladu pivo South Pacific. Alkohol je dostupný v hotelích, restauracích, barech a v běžných supermarketech.

Důležité kontakty

Honorární konzulát Port Moresby

A1 Auto’s Building Allotment 13. Section 36

Poinciana Street

National Capital District.

P.O.Box 165 Port Moresby

Tel.: +675/ 3252711

Email: portmoresby@honorary.mzv.cz