Papua Nová Guinea - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Oceánie

Papua-Nová Guinea: průvodce

31°C
Aktuálně
27°C
Průměrně

Papua-Nová Guinea

Hodnocení průvodce: 9.7

Papua-Nová Guinea, to je především záblesk jedinečných barev, nekonečná zeleň, pobřežní procházky a kouzlo slavné Oceánie. K této zemi se pojí dlouhá historie a tradice, jež převládají dodnes. Místní si na nich hodně zakládají a vy máte jedinečnou příležitost, nahlédnout do ne zcela probádaného světa s osobitou atmosférou. Dovolená na Papuu-Novou Guineu, to je radost, vstřícnost a ryzost starých kmenů. Při cestě na hlavní ostrov nebo ty přilehlé na vás čeká dobrodružství, objevování a dech beroucí scenérie přenášející turisty do zcela odlišných dálek. Papua-Nová Guinea se neodmyslitelně vryje do vašeho podvědomí a stane se pro vás exotickou destinací číslo jedna.

Z větší části leží Papua-Nová Guinea právě na stejnojmenném ostrově nacházejícím se poblíž Austrálie. Sousedí s Indonésií a Šalamounovými ostrovy. Rozmanitost tohoto státu můžete spatřit na samotném území skládajícím se jak ze zelených nížin, tak z hornatých krajin na jihozápadě. Papua-Nová Guinea skrývá několik významných pohoří, jakým jsou Owen Stanley, Sněžné hory, Bismarckovy hory nebo Pobřežní hory. Nejvyšší hory dosahují výšky až 4 035 metrů nad mořem. Významným přírodním skvostem je sladkovodní jezero Lake Murray, ale také dvě řeky Fly a Sepik.

Průvodce pro oblíbené destinace: Papua Nová Guinea

Co navštívit v Papui-Nové Guineji

Papua-Nová Guinea skrývá pochopitelně spoustu možností relaxace a pohybových aktivit. Typickým příkladem jsou rozlehlé pláže, kde se můžete povalovat od svítání do soumraku. Mnohem lepší je však šnorchlování a potápění. Na dně kolem ostrovů se skrývají vraky nejrůznějších lodí, takže je toho hodně k vidění. Určitou výzvou jsou návštěvy tamních kmenů, kde máte možnost zpozorovat jejich tradice a zvyklosti. Nejznámější je například ohňový tanec. Oblíbené jsou pak treky do vysokohorských oblastí a běžné cestování v přírodě.

Mapa Papuy-Nové Guiney toho pochopitelně přináší více než dost. Vyrazit můžete k odlišným monumentům této země, mezi něž se řadí například sopka Tavurvur. Z té se pak přesunete k řece Sepik dlouhé 1 126 kilometrů. Na hlavním ostrově je velký lákadlem Národní park Varirata, kde existují desítky stezek, při nichž okusíte opravdovou divokost země zvané Papua-Nová Guinea. Vydávat se můžete i do okolí. Důkazem krás jsou například ostrůvky Tami s tyrkysovou vodou a úchvatným bílým pískem. Dále je to i souostroví Trobriand, kde probíhá každoročně spousta záživných festivalů a projít se můžete i k jeskyním Kalopa Cave. A jestli se na Papui-Nové Guineji cítíte na opravdovou výzvu, vsaďte na trek Kokoda s délkou 90 kilometrů, během něhož okusíte panenskou přírodu ostrova na vlastní kůži. Nezapomeňte na hlavní město Port Moresby, kde je želví pláž, tržnice Gordons a významná budova Parlamentu. Vaši dovolenou pak můžete zakončit v přímořském letovisku Tufi.

Místní kuchyně

Gastronomie na Papui-Nové Guineji není tak pestrá, jak by si mohl, kdo myslet. Počítejte s tím, že maso je zde určitou vzácností, takže není konzumováno tak často. A pokud ano, tak jde hlavně o maso hovězí a kuřecí. Ryby jsou běžnou součástí jídelníčku. Velice často se setkáte s ingrediencemi, jakými jsou škrobový palmový extrakt nazývaný Saksak, ale i s přemírou ovoce. Jsou to hlavně banány, papája, melouny, mango a jiné. Ke sladkovodním a mořským rybám, včetně nejrůznějších mořských plodů budete konzumovat převážně sladké brambory nebo rýži. Kromě tradiční kuchyně není opomíjeno ani na moderní kuchyni, kterou tvoří hlavně hranolky, smažená kuřata a podobná jídla známá turistům z jiných evropských zemí.

Oceánie - další destinace

9.6Výjimečné
9.8Výjimečné
Cookovy ostrovy
Cookovy ostrovy: průvodce
9.3Výjimečné
9.6Výjimečné
9.2Výjimečné
9.7Výjimečné
Marshallovy ostrovy
Marshallovy ostrovy: průvodce