Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Oceánie

Očkování na Papuu-Novou Guineu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Papua-Nová Guinea po cestovatelích nevyžaduje žádné povinné očkování. Jedinou výjimkou může být situace, když přicestujete ze země s výskytem žluté zimnice. V takovém okamžiku jste povinni předložit mezinárodní očkovací průkaz s tímto očkováním. Pro běžnou návštěvu si nemusíte lámat hlavu ani s žádnými dalšími složitými očkováními. Platí zde jen ta běžná doporučovaná, mezi něž spadá žloutenka typu A, žloutenka typu B, břišní tyfus a tetanus.

Zdravotní rizika na Papui-Nové Guineji

Potenciálně největším nebezpečím v zemi je rozšířená nemoc HIV. Na to si dejte pozor nejenom při nechráněném sexuálním styku, ale také při kontaktu s ostatními lidmi. Na mysli máme nejrůznější poranění, oděrky a podobně. V tomto ohledu je třeba dodržovat důležitých hygienických zásad.

Připravte se na to, že Papua-Nová Guinea zrovna nevyniká tou nejlepší péčí a v zemi se nachází jen velice malé množství lékařů. Buďte proto dostatečně opatrní, protože v tamních nemocnicích byste se určitě nechtěli léčit. Základem spokojené dovolená na Papui-Nové Guineji je bezpochyby kvalitní a komplexní cestovní pojištění.

Čistota vody z vodovodu

Pití kohoutkové vody v zemi se určitě vyhýbete, protože prostřednictvím ní dochází k šíření nejrůznějších střevních onemocnění. Vždy si nakupte dostatečnou zásobu balené vody, kterou mimochodem můžete užívat také k ústní hygieně nebo k oplachování ovoce a zeleniny.