Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Bezpečnost v Pobřeží slonoviny

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Pobřeží slonoviny bezpečné?

Kriminalitu v Pobřeží slonoviny lze v porovnání s ostatním africkými státy označit za průměrnou. Týká se hlavně větších měst, kde byste měli být ostražití a dávat si pozor na zloděje. Těmi jsou nejčastěji mladší lidé bez zaměstnání. Snažte se oblékat tak, abyste zapadli mezi místní a zbytečně na sebe neupozorňovali. Zároveň u sebe nenoste moc cenností a peněz v hotovosti.

Pokud neznáte nikoho místního, večer se do ulic větších měst raději nevydávejte, a to ani automobilem. Hrotí totiž ozbrojená přepadení turistů.

Obecně je doporučována zdržovat se dál od hranic s Libérií.

Přírodní katastrofy

V Pobřeží slonoviny byste si měli dát pozor snad jen na období tropických dešťů od května do října, protože v těchto časech může docházet k rozvodňování řek a k lokálním záplavám. Nic jiného vás z pohledu přírodních katastrof v zemi pravděpodobně nepřekvapí.

Na co si dát v Pobřeží slonoviny pozor?

Určitě byste měli respektovat místní zvyklosti a náboženské tradice, vzhledem k tomu, že velká část obyvatel je muslimského vyznání. Při komunikaci s kýmkoliv se vyhněte hanění tamního režimu nebo pomlouvání policejních či vládních složek. Tohle všechno je totiž zakázané a spojené s trestem stejně, jako přechovávání či užívání omamných látek. Mezi zakázané věci patří také pornografie a nejrůznější podoby čarodějnictví a podobných věcí.

Pokud byste byli na cestě v Pobřeží slonoviny někdy kontrolováni ozbrojenými složkami, tak v každém případě spolupracujte.

Postoj k alkoholu

Postoj k alkoholu v Pobřeží slonoviny je otevřený a kladný. Dokazuje to fakt, že vy sami si můžete do země dovézt jeden litr vína. V obchodech a restauracích včetně barů narazíte na dostatečný výběr místních alkoholických specialit včetně některých dovozových výrobků.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Akkra

Kanda High Road No. 2

Accra-North

Accra

Tel.: +233(0) 30 2 223 540

Email: accra@embassy.mzv.cz