Očkování do Pobřeží slonoviny - doporučená a povinná očkování | cKlub.cz
Afrika

Očkování do Pobřeží slonoviny

Potřebuji nějaké očkování?

Ano. Při vstupu na území Pobřeží slonoviny po vás bude vyžadováno povinné očkování proti žluté zimnici, které musíte mít zanesené v mezinárodním očkovacím průkazu. Zapomínat byste ovšem neměli ani na další vhodná očkování, která sice spadají do kategorie těch doporučených, ale rozhodně vám přijdou vhod. Je to žloutenka typu A, žloutenka typu B, břišní tyfus, tetanus a meningitida.

Zdravotní rizika v Pobřeží slonoviny

Pobřeží slonoviny je spojeno s několika zdravotními „strašáky“, na něž si musíte dávat pozor. Tím prvním je onemocnění HIV, a to především u dívek, které nabízí erotické služby. Při kontaktu s místními lidmi myslete na to, že 5 % populace je nakaženo virem HIV.

Dále je to malárie, jež se v plném rozsahu projevuje hlavně v období dešťů. Proti ní lze bojovat hned několika způsoby. Určitě nepodceňujte vhodná antimalarika, moskytiéry při spaní a repelenty proti komárům přes den.

Čistota vody z vodovodu

Snažte se vyhýbat kohoutkové vodě, respektive její konzumaci. Nepoužívejte ji ani na omývání ovoce, zeleniny nebo pro ústní hygienu. Není totiž pitná. Pijte pouze balenou vodu, která je v Pobřeží slonoviny dostupná všude možně.