Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Pobřeží slonoviny: průvodce

29°C
Aktuálně
26°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
CI flag

Pobřeží slonoviny

Hodnocení průvodce: 8.8

Poznejte opravdový tropický ráj afrického kontinentu, který vám přináší Pobřeží slonoviny. Země, jež prožívá kulturní i hospodářský rozmach a je spojena s krásnou přírodou a bohatou faunou. Dovolená v Pobřeží slonoviny bude spjata s omračujícími plážemi, vzrostlými palmami, savanami a identickým charakterem země. Pobřeží slonoviny vám nabídne čerstvý vzduch a možnost nasát fantastickou atmosféru tamních zvyků a tradic. V této zemi se stanete pány vlastního času a užijete si nekonečné objevování a spoustu dobrodružství.

Pobřeží slonoviny je zemí obklopenou Guinejským zálivem a zeměmi jako jsou Libérie, Mali, Burkina Faso, Guinea a Ghana. Z geografického hlediska narazíte na přemíru nejrůznějších savan a plantáží. Výjimkou nejsou asi lesní porosty s tropickým dřevem. Proslulý je výběžek Guinejské vysočiny, na kterém se nachází nejvyšší vrchol země, jímž je Mont Richard-Molard. Pobřežím slonoviny protékají čtyři významné řeky – Komoé, Cavally, Sassandra a Bandami.

Co navštívit v Pobřeží slonoviny

Při pobřeží Guinejského zálivu budou vaše aktivity celkem zřejmé. Oddávat se můžete vodním radovánkám a relaxaci na plážích. V zemi jsou ideální podmínky pro surfování. Velice oblíbené jsou kulturní slavnosti, jichž se lze účastnit a poznat tak osobitost tamního prostředí a zvyků. Mapa Pobřeží slonoviny však prozrazuje, že nejzajímavější činností v zemi bude turistika a objevování krás národních parků.

Tím nejrozlehlejším místem je Národní park Comoé, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Právě zde spatříte spoustu divokých zvířat, mezi něž patří levharti, antilopy, sloni, žirafy a další. Stejně bohatý na faunu a flóru bude i Národní park Taï a přírodní rezervace Mont Nimba. Ideálním místem pro turistiku je údolí Man. Pokud hledáte tipy na relaxaci u moře, navštivte pláže jako jsou Grand Bassam, San Pedro a Assine. Oblíbené je hlavní město Yamoussouko, kde se nachází třeba bazilika sv. Panny Marie Královny míru. Zajímavé historické stavby objevíte i v pobřežním městě Abidjan, kde stojí katedrála sv. Pavla.

Místní kuchyně

Gastronomie v Pobřeží slonoviny je pestrá a chutná. Dokazují to nejrůznější ingredience. Oblíbené je například kuřecí a vepřové maso a mořské plody, včetně ryb. Z příloh jasně vede zelenina, ovoce a obilniny. Narazit můžete také na sladké brambory, hlízy, koření a mnohé další. Pochutnat si můžete například na Braisé, což je grilovaná ryba, dále pak na N´voufou, pod níž si představte banánovou kaši. Ochutnat byste měli i drcené kasave Attiéke a grilované banány s cibulovou omáčkou Alloco. Pochutnávat si můžete na krevetách, sardinkách, tuňácích, ale také na papáje, maracuji, mangu a kokosech. Kuchyně v Pobřeží slonoviny je jednoduše rozmanitá.

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce