Afrika

Časté otázky cestovatelů do Pobřeží slonoviny

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Americké dolary vám spíše než k platbě poslouží k výměně peněz za CFA frank, se kterým budete schopni platit po celém území Pobřeží slonoviny.
Dá se platit eurem?
Určitě narazíte na několik málo míst, kde bude možné zaplatit eurem. Mnohem lepší je však směnit jej za CFA frank, s nímž se obejdete kdekoliv v zemi.
Dá se domluvit anglicky?
Anglicky se lze domluvit jen v turisticky vyhledávaných lokalitách a ve větších městech na místech, jakými jsou hotely, restaurace a podobně. Dále to mohou být národní parky a jiné. Oficiálním jazykem je jinak francouzština, takže se vyplatí naučit se několik základních frází.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Pokud budete cestovat po městech nebo jejich blízkém okolí, využijte autobusů nebo taxi služeb, jež jsou určitě komfortnější a nemusíte si lámat hlavu s nepravidelnými jízdními řády. Po okolí se vyplatí cestovat i za pomoci „Buš taxi“ neboli vozidla pro sedm cestujících. Pronájem automobilu je možný, ale musíte vědět kam se v zemi vydat a kam nikoliv. Navíc je třeba počítat s horšími silnicemi a s nedodržováním pravidel silničního provozu ostatních řidičů. Překvapit by vás neměly ani častější vojenské kontroly, jimž se normálně podrobte. V Pobřeží slonoviny lze na některých úsecích cestovat i za pomoci vlakové dopravy. Tam ale počítejte s trochu omezenějším komfortem, protože cestovat budete nejenom s lidmi, ale i s domácími zvířaty.
Jaká je dostupnost internetu v Pobřeží slonoviny?
Přístupnost internetu je hlavně ve větších městech. Jsou to některé hotely, restaurace a internetové kavárny. Využít samozřejmě můžete i služeb tamních mobilních operátorů.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Doba letu z letiště Václava Havla do Pobřeží slonoviny trvá asi 10 až 12,5 hodiny podle počtu mezipřistání.