Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Bezpečnost v Rovníkové Guineji

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Rovníková Guinea bezpečná?

Kriminalitu v Rovníkové Guinei lze označit za průměrnou. Je však pravdou, že v zemi na vás čeká i spousta dalších nástrah. Pokud se budete pohybovat po velkých městech, vždy si hlídejte své osobní věci. Nezapomínejte si před odjezdem udělat kopie cestovních dokladů, kdyby přece jenom došlo ke krádeži. V žádném případě se nepouštějte do cestování v noci, kdy hrozí přepadení od místních lidí. Obecně je lepší, když i cestování přes den budete v Rovníkové Guinei absolvovat ve skupinách nebo se zkušenými průvodci.

Přírodní katastrofy

V období dešťů může vlivem silnějších a dlouhodobějších přeháněk docházet k nebezpečným sesuvům půdy a kamení. Před výjezdem do takových oblastí se raději informujte o aktuální bezpečnostní situaci.

Na co si dát v Rovníkové Guinei pozor?

V zemi je zakázáno fotit jakékoliv vojenské a vládní budovy, včetně samotných příslušníků těchto jednotek. Za porušení tohoto zákazu hrozí vyšší pokuty. Zároveň se v zemi zdržte diskuzí o politickém systému a kritizování vlády. Ženy by se po Rovníkové Guinee měly pohybovat pouze v doprovodu mužů, jinak může docházet k obtěžování od místních pánů.

Připravit byste se měli na to, že v zemi vládne korupce. Na tu narazíte na spoustě míst, třeba při občasných kontrolách na silnici. I když je úplatkářství zakázáno, tak u sebe mějte nějakou hotovost pro tyto účely. Bez uhrazení úplatku byste se totiž nemuseli ve svém cestování dostat moc daleko.

Postoj k alkoholu

Alkohol si můžete dopřávat na spoustě míst. Zakoupíte jej v supermarketech, barech, hotelích a v restauracích. Dostupný vám bude jak dovozový sortiment, tak místní alkoholické nápoje, od piv až po tvrdší destiláty.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Abuji

Embassy of the Czech Republic in Abuja

5 Gnassingbe Eyadema Street

Asokoro, Abuja

Tel.: +234 703 757 1096

Email: abuja@embassy.mzv.cz