Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Rovníková Guinea: průvodce

32°C
Aktuálně
25°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
GQ flag

Rovníková Guinea

Hodnocení průvodce: 8.5

Miniaturní stát Střední Afriky je znám nejenom díky své rozmanité přírodě, ale také kvůli bohatému zázemí ropy. Při návštěvě Rovníkové Guinei spatříte fascinující barevnost tamního prostředí, poodhalíte spoustu krásných pobřeží a necháte na sebe dýchnout unikátní architekturu významných staveb. Taková může být dovolená v Rovníkové Guinei, jež ve vás zanechá nesmazatelnou africkou příchuť a stane se vám vlastní. Načerpáte energii z obyčejného života tamních lidí, poznáte jejich vstřícnost, pohostinnost a budete si užívat nezapomenutelné výhledy po okolí.

Rovníková Guinea leží jen kousek od rovníku, což prozrazuje název tohoto státu sousedícího s Gabonem a Kamerunem. Jedna část je pak spjata s Guinejským zálivem. Součástí pevniny jsou také ostrovy, z nichž ten nejznámější je Bioko. Kromě savan a náhorních plošin lze spatřit také opuštěné plantáže. Rovníková Guinea je z geografického hlediska velice rozmanitá. Právě na zmiňovaném ostrově Bioko je nachází nejvyšší vrchol země, kterým je hora Pico Basile se svou výškou 3 008 metrů nad mořem.

Co navštívit v Rovníkové Guineji

Čas trávený na pobřeží je celkem zřejmý. V těchto místech si budete užívat především relaxace a vodních hrátek. Výjimkou nemusí být ani poznávání podmořského světa. Ve městech vás čekají festivaly a kulturní akce, včetně těch gastronomických. Turisté do Rovníkové Guinei přijíždí ale za zcela jiným účelem, který dostatečně prozrazuje mapa Rovníkové Guinei. Jsou to nejrůznější turistické a dobrodružné túry po krásách této země. A to třeba do prostředí vyhaslých vulkánů. Tam vás čekají nezapomenutelné treky se vším všudy.

Typickým příkladem je určitě dobytí vrcholu Pico Basile. Souběžně s tím na ostrově Bioko navštivte národní park Parque Nacional de Pico Basile. Když si budete chtít dopřát vrcholky menších hor, můžete vyjet do okolí města Evinayong. Zajímavé jsou ale také Moka Valley. Z přírodních skvostů Rovníkové Guinei jednoznačně vede Národní park Monte Alén, kde má mimochodem svou domovinu největší žába na světě. Minout nesmíte ani přírodní rezervaci Monte Temelón, kde vás čeká opravdu krásná příroda. Pro milovníky památek bude zajímavé město Mongomo a jeho Bazilika Neposkvrněného početí. Dále je to město Luba, kde je například Claret Collage, Arena Blanca nebo Monumento Conde Arjelejos. Ve městě Bata budete moci spatřit památník Torre de La Liberted a v hlavním městě Malabo? Tam si zajděte k zálivu Biafra a navštivte uznávanou stavbu Equatorial Guinea National University.

Místní kuchyně

Rovníková Guinea mísí hned několik kuchyní dohromady. Kromě té tradiční můžete narazit na prvky španělské, francouzské, ale i čínské gastronomie prolínající se do vybraných pokrmů. Ty se skládají převážně z mořských plodů, ryb a kuřecího masa. Tento základ je pak opatřen přílohami, jež si místní sami vypěstují. Hodně používaný je ananas, maniok, hrozinky, banány, kukuřice a zelenina všeho druhu. V Rovníkové Guinei je oblíbená například kachna s cibulí a se sýrem. Pochutnat si můžete na langustách, krevetách, ale i na uzeném hovězím mase. Častou přípravou ryb je fritování. Nechybí ani saláty nebo dokonce tortilly, jež můžete v Rovníkové Guinei také zakoupit.

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce