Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Očkování do Rovníkové Guineje

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Povinné očkování po vás může být vyžadováno v případě, že cestujete ze zemí s výskytem žluté zimnice a cholery. Pak byste se měli prokázat mezinárodním očkovacím průkazem s těmito platnými očkováními. V opačném případě máte možnost volit doporučená očkování, a to na základě rad vašeho lékaře podle toho, do jaké oblasti se chystáte, popřípadě dle vlastních potřeb. K takovým očkováním patří například žloutenka typu A, žloutenka typu B, břišní tyfus, tetanus a meningitida.

Zdravotní rizika v Rovníkové Guineji

Jedním ze zdravotních rizik jsou všudypřítomní parazité, na které můžete narazit na podlaze v koberci nebo také na pláži v písku. Hodně to ovlivňuje tamní prostředí a nízké hygienické návyky. Takže třeba v těchto zmíněných případech choďte raději v obuvi.

Podceňovat byste neměli ani malárii v Rovníkové Guinei, která sílí především s obdobím dešťů. V rámci tohoto onemocnění si sebou na dovolenou můžete přibalit antimalarika, repelenty proti komárům, ale také moskytiéru pro klidnější spaní.

Čistota vody z vodovodu

Kohoutkovou vodu v Rovníkové Guinei určitě nepijte. Není totiž pitná, a to dokonce ani v hlavním městě a v těch ostatních velkých. Spoléhejte se pouze na vodu balenou, kterou ideálně využívejte také k omývání ovoce a zeleniny. Vhodná je také při provádění ústní hygieny.