Afrika

Časté otázky cestovatelů do Rovníkové Guineje

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Americký dolar si do Rovníkové Guinei přivezte za účelem směny za středoafrický frank CFA, nikoliv k přímé platbě. Ta vám ostatně na většině míst v zemi nebude umožněna.
Dá se platit eurem?
Eura jsou měnou, která slouží jen k výměně za tamní měnu, jíž je středoafrický frank CFA.
Dá se domluvit anglicky?
V místech, kde se rozmáhá turistický ruch v zemi se samozřejmě domluvíte základní angličtinou. Jsou to letiště, hotely, některé restaurace, jinde to ale může být problém. V zemi totiž převládá primárně španělština, francouzština a portugalština. Narazit můžete také na místní jazyky, jakým jsou iboština, fangština a bubijština.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Po Rovníkové Guinee budete s největší pravděpodobností cestovat za pomoci autobusů, jejichž úroveň je poměrně dobrá. Hodně oblíbené jsou také Bush taxi nebo klasické taxíky ve velkých městech. Popřípadě je tu ještě pronájem vozu, ideálně s pohonem 4x4. Je to z jednoho prostého důvodu. V Rovníkové Guinei jsou zpevněné spíše jen cesty u pobřeží, směrem do vnitrozemí se mění v prašné a někdy i rozblácené cesty. Pevných cest je v zemi asi jenom 10 %. Pokud se budete chtít dostat na ostrovy Svatý Tomáš nebo Pagalu, lze z Rovníkové Guinei využít lodní dopravu. Do ostatních směrů slouží jen pro převážení nákladů.
Jaká je dostupnost internetu v Rovníkové Guineji?
Internet bohužel není tak rozšířený jako v jiných afrických zemích. Přesto budete mít možnost v hlavním městě včetně těch větších navštívit internetové kavárny, kde se vám dostanete sice pomalejšího, ale funkčního připojení k internetu.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Doba letu z letiště Václava Havla do Rovníkové Guinei je obvykle ovlivněna dvěma mezipřistáními, takže do země se dopravíte za 12 až 14 hodin letu.