Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Oceánie

Časté otázky cestovatelů na Samou

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Americké dolary využijete hlavně k výměně za samojskou talu. K platbě je upotřebíte pouze výjimečně.
Dá se platit eurem?
Eura nejsou vhodnou měnou pro placení za jakékoliv služby a zboží na Samoi. Upotřebit je lze maximálně k výměně za samojskou talu neboli samojský dolar.
Dá se domluvit anglicky?
Nejpoužívanějším jazykem na ostrovech je pochopitelně samojská polynéština. Vzhledem k tomu, že turismus není v zemi tak rozšíření, nemůžete se na všech místech spolehnout právě na angličtinu. Domluvíte se s ní spíše na turisticky vyhledávanějších místech.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Jestliže dáváte přednost nejlevnějšímu způsobu přepravy po ostrovech, určitě vsaďte na autobusovou dopravu. Jedna jízda stojí v přepočtu 25 Kč. Počítat byste však měli s tím, že jestli chcete jet autobusem, musíte na něj mávnout, protože zastávky a podobné věci zde moc nefungují. Také se nedivte tomu, že v autobuse se převáží přemíra nejrůznějších věcí. To znamená i klese s drůbeží a podobně. Když je autobus hodně plný, není nic neobvyklého, že lidé sedí na sobě. Daleko pohodlnějším a komfortnějším způsobem přepravy je pronájem automobilu. V jeho případě počítejte s nutností vlastnit samojský řidičský průkaz, který vám však za poplatek vystaví v autopůjčovně. Na Samoy se jezdí vlevo. Provoz je hodně pomalý, protože maximální povolné rychlosti jsou kolem 55 km/hod. Je to i z toho důvodu, že po silnicích často pobíhají děti a domácí zvířata. S pomocí auta se budete moci přepravit na jakékoliv místo ostrova a nebudete svazováni časem. Mezi oběma ostrovy funguje lodní přeprava. Je to povětšinou za pomoci menších lodí, které nemají pevný jízdní řád.
Jaká je dostupnost internetu na Samoi?
K internetovému připojení na Samoi se dostanete v některých hotelích, restauracích a na speciálních místech. Internet může být také zpoplatněn, a to v časovém tarifu. Mimo města se můžete spolehnout na datové služby tamních mobilních operátorů.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Z letiště Václava Havla se na Samou dostanete asi za 35 hodin včetně mezipřistání.

Oblíbené hotely: Samoa

    Nenalezeny žádné záznamy.