Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Asie

Bezpečnost v Severní Koreji

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Severní Korea bezpečná?

Pokud jde o kriminalitu v zemi, nemusíte se ničeho obávat. I když je Severní Korea rizikovou destinací pro turisty, v tomto směru vám nic nehrozí. Nemusíte se strachovat z žádných krádeží, přepadávání a podobných věcí. Bezpečnostní situace v Severní Koreji je totiž ovlivňována něčím zcela jiným, viz následující kapitoly.

Přírodní katastrofy

Během roku dochází k výrazné proměnlivosti počasí, která se sebou může přinést řadu problémů. Obvykle se tak děje během jara, kdy jsou dlouhodobější sucha střídána silnějšími dešťovými přeháňkami. Ty mohou přinést lokální záplavy a sesuvy půdy. Do toho se ještě čas od času objeví také tajfuny. Na tyto věci si v Severní Koreji určitě dávejte pozor.

Na co si dát pozor v Severní Koreji?

Turistika je zde značně omezena. To znamená, že vám na počátku všeho bude umožněn přístup jen do některých oblastí a míst. Ty zároveň můžete navštívit jen ve společnosti přiděleného průvodce. Za všech okolností se snažte dodržovat jeho pokynů, protože při jejich porušování mohou přijít peněžité, ale i horší tresty.

Na mysli máme například fotografování některých objektů, popřípadě používání fotoaparátů s velkým přiblížením. Takový objektiv vám může být po dobu pobytu zabaven nebo bude dokonce zakázáno focení na daném místě. Důležité je ctít vůdce země, a to i tak, že se před každou jeho sochou ukloníte. Ženy by určitě neměly mít sukni nad kolena a muži musí mít dlouhé nohavice. V tomto směru buďte hodně opatrní a vždy naslouchejte svému průvodci.

Postoj k alkoholu

Alkohol je v zemi poměrně populární. V severní Koreji není nic neobvyklého, když se muži schází v hospodě, jako kdekoliv jinde po světě. Takže i vy jako turisté dostanete příležitost, okusit některý z tamních alkoholických nápojů, ať už to bude pivo nebo tvrdší destiláty.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Pchjongjangu

Taedonggang Guyok 38

Taehakgori

Puksudong

Pyongyang

Tel.: 850/2/3817021

Email: pyongyang@embassy.mzv.cz