Asie

Měna v Severní Koreji

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Kalkulačka měny

Severokorejský won
100 KPW = 2.6 Kč
100 KPW 2.6 CZK

Měna a ceny v Severní Koreji

Myslete na to, že v Severní Koreji je turistům zakázáno platit jejich tamní měnou won, proto sebou mějte jiné zahraniční měny, jež jsou akceptovány. Přivezte si do země více drobných, protože místní, když nemají na vrácení, zaokrouhlí cenu za zboží nebo službu směrem vzhůru.

Dostupnost bankomatů

Na výběr peněz tímto způsobem se v Severní Koreji rozhodně nespoléhejte. Díky organizovaným zájezdům se do blízkosti bankomatů možná ani nedostanete. Spoléhejte se především na hotovost, v omezené míře na platební kartu.

Kde vyměnit peníze

V Severní Koreji se platí tamní měnou zvanou won. Ta je však turistům nepřístupná. Ti musí platit zahraničními měnami. Nejideálnější jsou pochopitelně eura, která si můžete bez problému přivézt rovnou z České republiky. Dokonce je to lepší nežli směna peněz v Severní Koreji. Kromě eur jsou od turistů přijímány ještě další měny, jako americké dolary, japonské jeny a čínské jüany.

Místní ceny

I když je oficiální měnou won, budete v zemi nejčastěji platit eury, které si před odjezdem můžete směnit v kurzu 1 EUR = 25,83 Kč. Jen pro zajímavost, severokorejský won má přibližný kurz 100 KPW = 2,5 Kč. Na platební karty se raději moc nespoléhejte, protože ty jsou používané spíše jen ve velkých obchodních domech. Mějte u sebe vždy dostatek hotovosti.

Pokud jde o cenové náklady na jednotlivý sortiment při dovolené v Severní Koreji, nemusíte se o ně až tolik zajímat. Do země totiž můžete vycestovat pouze v rámci daného zájezdu, ve kterém je zahrnuta i strava a vy nebudete mít tolik možností utrácet peníze jinde. Průvodce vás výjimečně pustí do nějaké restaurace nebo umožní nákup suvenýrů, tím to však bude končit. Přínosnější se pro vás stane spíše informace, kolik zaplatíte za takovou jednotýdenní dovolenou v Severní Koreji? Náklady na zájezd se budou pohybovat mezi 55 000 Kč až 85 000 Kč dle vaší náročnosti.