Časté otázky cestovatelů do Severní Koreje | cKlub.cz
Asie

Časté otázky cestovatelů do Severní Koreje

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, americký dolar je v případě turistů jednou z preferovaných měn, protože místním wonem nebudete mít možnost platit.
Dá se platit eurem?
Euro je asi nejpřijímanější měnou v Severní Koreji, pokud jde o turisty. Určitě si nemusíte měnit místní wony, které vám stejně nikdo nevymění.
Dá se domluvit anglicky?
Vzhledem k tomu, že je turistika v Severní Koreji značně organizována a po zemi se budete pohybovat jen s průvodcem, budete v anglickém jazyce komunikovat především s ním. Ten všechny ostatní věci v korejštině může vyřídit za vás.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Vzhledem k tomu, že do Severní Koreji přicestujete pouze pod taktovkou cestovní kanceláře, bude váš pohyb po zemi značně omezen. Ve své podstatě nebudete řešit žádné jiné dopravní prostředky kromě těch, do nichž vás usadí váš průvodce. Mezi jednotlivými místy budete cestovat prostřednictvím autobusů. Jen výjimečně může být součástí vaší dovolené v Severní Koreji také projížďka tamním metrem. S jiným dopravním prostředkem do kontaktu pravděpodobně nepřijdete.
Jaká je dostupnost internetu v Severní Koreji?
Tamní severokorejský diktát je hodně přísný, takže s připojením k internetu se dopředu rozlučte. Nemají k němu přístup jak místní lidé, natož zahraniční turisté. Některé hotely vám umožní odeslal mail z jejich emailové schránky, ale ke svým účtům a ostatním informacím se rozhodně nedostanete. V Severní Koreji se proto nenachází ani internetové kavárny.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Z letiště Václava Havla se do Severní Koreji přepravíte zhruba za 11 hodin.