Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Severní Amerika

Časté otázky cestovatelů na Svatý Kryštof a Nevis

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Americký dolar při placení na Svatém Kryštofu a Nevisu určitě použijete. Kromě východokaribského dolaru je jedinou další přijímanou měnou. Pozor si však dejte na to, že to nemusí být všude. Část amerických dolarů si tak můžete směnit za tamní měnu.
Dá se platit eurem?
Eurem na Svatém Kryštofu a Nevisu pravděpodobně nezaplatíte. Je však pravdou, že eura lze směnit za východokaribský dolar, jež upotřebíte kdekoliv v zemi.
Dá se domluvit anglicky?
Ano. Angličtina je oficiálním a úředním jazykem Svatého Kryštofa a Nevisu, takže s domluvou nebudete mít žádný problém. Výjimkou není ani to, že narazíte na kreolské nářečí.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Nejlevnějším typem přepravy je pochopitelně autobus. Autobusová doprava funguje na obou ostrovech. Musíte se však připravit na to, že nízká cena je vykoupena nespolehlivostí a nepravidelností jízdních řádů. O něco lépe jsou na tom minibusy pro menší skupiny lidí, kde máte větší komfort a řidič vás zaveze, kam potřebujete. Alternativou jsou taxi služby. V jejich případě máte obvykle stanovenou cenu do dané lokality. Tato varianta je vhodná pro cestovatele, jež si nechtějí půjčovat auto. Jestliže však toužíte být svými vlastními pány a oba ostrovy chcete poznat od A až do Z, vyplatí se vám půjčit si automobil. K tomu vám postačí mezinárodní řidičský průkaz, na základě něhož získáte ten místní. Při projíždění po ostrově si dejte pozor pouze na to, že po silnicích se potulují děti, ale také dobytek a lidé si občas zastaví, kde se jim zlíbí. Možná i díky tomu je provoz pomalejší. Mezi ostrovy pochopitelně vítězí lodní přeprava. Z Basseterre do Charlestown se dopravíte asi za 45 minut. Náklady na jednu osobu se pohybují kolem 10 USD.
Jaká je dostupnost internetu na Svatém Kryštofu a Nevisu?
K bezdrátovému Wifi připojení se dostanete především v hotelích a lepších restauracích. Mimo tato zařízení a velká města byste si museli pořídit tamní mobilní zařízení, který podporuje americké standardy.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Doba letu z letiště Václava Havla na Svatý Kryštof a Nevis se odvíjí od počtu mezipřistání. Počítejte však s minimální dobou kolem 24 hodin.