Očkování na Svatý Kryštof a Nevis - doporučená a povinná očkování | cKlub.cz
Severní Amerika

Očkování na Svatý Kryštof a Nevis

Potřebuji nějaké očkování?

Aktuálně není po turistech požadováno žádné povinné očkování, kromě situace, kdy cestujete ze země s výskytem žluté zimnici. Pokud je mezi návštěvou takové destinace a Svatým Kryštofem a Nevisem prodleva delší, jak šest dnů, žádný mezinárodní očkovací průkaz s tímto očkování nemusíte mít.

I přesto můžete uvažovat o očkování doporučeném, které vás ochrání před základními nemocemi. Je to například očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B, břišnímu tyfu, spalničkám a tetanu. Výjimkou není ani očkování proti záškrtu.

Zdravotní rizika na Svatém Kryštofu a Nevisu

Při návštěvě této exotické destinace se můžete setkat pouze s jediným tropickým onemocněním, kterým je horečka dengue. Vzhledem k tomu, že jejími přenašeči jsou hlavně komáři, neměli byste podceňovat dostatečnou výbavu účinných repelentů. Praktické jsou také moskytiéry v noci. Jinak se ničeho dalšího pravděpodobně nemusíte obávat.

Čistota vody z vodovodu

Vodu z vodovodu na Svatém Kryštofu a Nevisu raději nepijte, protože se tak vyvarujete jakýmkoliv zdravotním komplikacím. Mnohem lepší a bezpečnější volbou je nákup balené vody, která je k dostání v podstatě všude.