Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Severní Amerika

Měna na Svatém Kryštofu a Nevisu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Kalkulačka měny

Východokaribský dolar
1 XCD = 8.76 Kč
1 XCD 8.76 CZK

Měna a ceny na Svatém Kryštofu a Nevisu

Na obou ostrovech jsou ceny pevně dány, takže pokud jste zvyklí smlouvat, na Svatém Kryštofu a Nevisu se vám to pravděpodobně nepodaří. Pokud jde o cenové náklady, počítejte s tím, než Nevis je o něco dražší nežli Svatý Kryštof.

Připravte se na to, že v restauracích a v mnohých hotelích je kromě obvyklé ceny účtována ještě 9 % vládní daň a zároveň 10 % servisní poplatek.

Dostupnost bankomatů

Bankomaty se nachází hlavně ve velkých městech. Primárně slouží pro výdej tamní měny, kterou je východokaribský dolar. Přijímány jsou všechny běžné karty. Počítejte ovšem s tím, že vaše tuzemská banka vám může účtovat poplatek za výběr peněz z bankomatů v zahraničí.

Kde vyměnit peníze

Na Svatý Kryštof a Nevis rozhodně vyrážejte s americkými dolary. Ty jsou nejlépe směnitelné za východokaribský dolar a mimo jiné je můžete použít také k platbě. Peníze si můžete směnit už na samotném letišti hned po přistání. Popřípadě využijete směnáren nacházejících se ve městech, konkrétně v bankách. Výjimkou nejsou ani směnárny v přístavech.

Místní ceny

Oficiálním měnou Svatého Kryštofa a Nevisu je východokaribský dolar, který má směnný kurz vůči koruně asi 1 XCD = 8,60 Kč. Kromě této měny lze na ostrovech používat také americké dolary. V jejich případě si hlídejte, jaký bude kurz a to, abyste dostali i dolary nazpět, protože poměr mezi americkým a východokaribským dolarem je asi 1 USD = 3 XCD. Placení kartou není tak obvyklé a setkáte se s ním výjimečně v některých lepších hotelích a restauracích, jinak se musíte vždy spoléhat na hotovost.

Dovolená na Svatém Kryštofu a Nevisu se pro vás stane rozhodně nákladnější nežli v jiných destinacích světa. V porovnání s Českou republikou jsou ceny podstatně vyšší. To si mimochodem můžete ověřit na níže uvedených příkladech.

• Voda 1,5 litru = 45 Kč

• Chleba = 80 Kč

• Láhev vína 0,75 litru = od 300 Kč

• Točené domácí pivo 0,5 litru = 45 Kč

• Cappuccino = 120 Kč

• Coca-Cola 0,33 litru = 45 Kč

• Jídlo v levnější restauraci = od 270 Kč