Severní Amerika

Svatý Kryštof a Nevis: průvodce

25°C
Aktuálně
26°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
KN flag

Svatý Kryštof a Nevis

Hodnocení průvodce: 9.9

Svatý Kryštof a Nevis, to je název ostrovního státu skládajícího se ze dvou stejnojmenných ostrovů. Exotická destinace zasazená do Karibského moře, v jejíž útrobách si užijete přemíru rozlehlých pláží v kombinaci s horskými průsmyky. S ostrovy se pojí dlouhá historie. Zájem novodobých cestovatelů je velký, protože každý chce na vlastní kůži okusit tamní přátelskou atmosféru a pestrou kulturu. Vyrazte na dovolenou na Svatý Kryštof a Nevis, kde si užijete pulzující prostředí a podlehnete místním krásám, ať už těm architektonickým nebo těm přírodním. Dopřejte si romantiky, dobrodružství, ale také adrenalinu. Tohle všechno na vás čeká ve velké míře.

Svatý Kryštof a Nevis jsou ostrovy zapadající do Malých Antil, konkrétně do Závětrných ostrovů. Jejich pojmenování pochopitelně souvisí s Kryštofem Kolumbem. Název Nevis je spjat s Pannou Marií Sněžnou. Okolí ostrovů je protnuto korálovými útesy. Hlavní město Basseterre se nachází na ostrově Svatý Kryštof, který je mimochodem větší. Oba jsou od sebe odděleny průlivem. Nížiny slouží primárně k zemědělství, v horských oblastech se setkáte s tropickými lesy.

Co navštívit na Svatém Kryštofu a Nevisu

V okamžiku, kdy spatříte dech beroucí pláže těchto ostrovů, bude vám okamžitě jasné, jakým činnostem se zde chcete věnovat. Jsou to primárně vodní aktivity, od koupání až po poznávání mořského dna, včetně windsurfingu. Hodně oblíbené je pochopitelně i šnorchlování. Zbytek času pak můžete věnovat aktivitám v přírodě. Naplánovat si lze trek do vyšších oblastí nebo si sjedete pověstnou lanovkou z vrcholků kopců. Tato zábava se nazývá Sky Safari Tour – Zip Line.

Když se zahledíte na mapu Svatého Kryštofa a Nevisu, váš zrak spočine na Národním parku Brimstone Hill Fortress, kde se nachází pevnost ze 17. století. Tato lokalita je mimochodem na seznamu UNESCO. Na ostrově Svatý Kryštof si můžete užívat spousty překrásných pláží, jakými jsou Turtle Bay a Frigate Bay. Popřípadě máte možnost vyrazit k jezeru Great Salt Pond. Na druhém ostrově Nevisu byste si naopak neměli nechat ujít pláž Pinney´s Beach. Nedaleko se nachází pevnost Fort Ashby. Oba dva ostrovy jsou posety neaktivními vulkány, takže i to je výzva pro plánovaný trek. Vydat se lze na sopku Liamuiga nebo na Nevis Peak ve výšce 985 metrů nad mořem. Spoustu architektonických skvostů na vás čeká v hlavním městě Basseterre. Je to například Katedrála Basseterre Co-Cathedral of Immaculate Conception nebo Náměstí Svobody.

Místní kuchyně

Na Svatém Kryštofu a Nevisu si budete užívat typickou karibskou gastronomie s přívlastkem kreolského kulinářství. Je pravdou, že evropský turista si bude muset aklimatizovat žaludek na místní pochutiny, jimž však velice brzy podlehne. Na své si pochopitelně přijdou milovníci nejrůznějších ryb a mořských plodů. Výjimkou není ani skopové maso, ze kterého se připravuje lahodný guláš. Kromě pečené ryby se zeleninou máte možnost ochutnat i dušené skopové maso se zeleninou, jemuž se říká Goat Water. K tradičním specialitám patří také Roti neboli placky naplněné zeleninou, masem a bramborami. Využívat pochopitelně nemusíte pouze restaurační zařízení, ale vsadit můžete i na pouliční „fastfoody“, kde si dopřejete některé nám možná známé speciality.

Severní Amerika - další destinace

9.8Výjimečné
Antigua a Barbuda
Antigua a Barbuda: průvodce
9.8Výjimečné
9.7Výjimečné
9.5Výjimečné
9.5Výjimečné
9.3Výjimečné