Bezpečnost ve Svazijsku - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Afrika

Bezpečnost ve Svazijsku

Je Svazijsko bezpečné?

Ve Svazijsku se setkáte s kriminalitou, a to především ve větších městech. Je však pravdou, že obezřetní byste měli být i na venkově. A to hlavně proti kapsářům a zlodějům. Abyste minimalizovali jakékoliv ztráty, snažte se nevytahovat cennosti na veřejnosti a zbytečně na sebe neupozorňujte. Zároveň dbejte na to, ať máte kopie cestovní dokladů.

V noci se raději nikam nevydávejte. Zapomeňte na noční romantické procházky, protože vám hrozí přepadení a okradení. To mimochodem platí i o noční jízdě automobilem. Pouze snad v okamžiku, kdy se budete pohybovat s místní osobou.

Přírodní katastrofy

Ve Svazijsku se nemusíte bát žádných přírodních katastrof, jež by mohly ohrožovat vaši spokojenou dovolenou a cestování po zemi.

Na co si dát ve Svazijsku pozor?

Pokud se rozhodnete pořizovat fotografie z dovolené ve Svazijsku, určitě nefoťte vojenské, policejní a vládní objekty. Dokonce byste neměli fotit ani příslušníky těchto jednotek. Jde totiž o zakázanou činnost.

Ostražití buďte i v přírodě. Myslete na to, že se kolem vás pohybuje spousta divokých zvířat. Zvýšené opatrnosti dbejte především u vodních ploch. Tam se totiž velice často vyskytují krokodýli a hroši. Jejich útok může být velice rychlý a v nejhorším případě i tragický. Doporučuje se dodržovat bezpečnostních pokynů místních lidí a průvodců.

Postoj k alkoholu

S dostupností alkoholu v zemi určitě nebudete mít jakýchkoliv problémů. Zakoupit si můžete jak dovozové, tak místní alkoholické nápoje. Poměrně oblíbené je kupříkladu pivo Tjwala nebo pivo Marula.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Pretorii

936 Pretorius Street

Arcadia

0083 Pretoria

Tel.: +27 12 431 2380

Email: pretoria@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Svazijsko

    Nenalezeny žádné záznamy.