Očkování do Svazijska - doporučená a povinná očkování | cKlub.cz
Afrika

Očkování do Svazijska

Potřebuji nějaké očkování?

Očkování při cestě do Svazijska rozhodně nepodceňujte, protože v zemi se můžete setkat s mnohými nákazami. Rozhodně se vyplatí očkování proti žluté zimnici, žloutence typu A, žloutence typu B, břišnímu tyfu a tetanu. To by měl být naprostý základ, který je mimochodem doporučován i řadou zdravotnických organizací.

Zdravotní rizika ve Svazijsku

Pozor si dejte určitě na virus HIV, kterým je v zemi nakažená velká spousta lidí. I díky tomu se průměrný věk úmrtí pohybuje mezi 42 až 49 lety. Pozorní buďte hlavně při otevřených ranách, ať už vašich nebo tamních obyvatel. Dvojnásob to platí při nechráněném sexu.

Počítat byste měli také s tím, že v zemi se v období dešťů vyskytuje malárie. Preventivně si sebou vezměte vhodná antimalarika, vybavte se dostatečným množstvím repelentů proti komárům a nezapomínejte ani na moskytiéry pro klidné a bezpečné spaní.

Ve Svazijsku hrozí také onemocnění zvané bilharióza, které na vás číhá ve stojatých vodách. Takže na jakékoliv koupání raději zapomeňte

Čistota vody z vodovodu

Kohoutková voda ve Svazijsku není pitná stejně, jako v mnoha ostatních afrických zemích. Ve všech případech pijte pouze vodu balenou, kterou seženete na mnoha místech. Vyvarujete se tím žaludečním nepříjemnostem a onemocněním.

Oblíbené hotely: Svazijsko

    Nenalezeny žádné záznamy.