Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Afrika

Svazijsko: průvodce

10°C
Aktuálně
19.1°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
SZ flag

Svazijsko

Hodnocení průvodce: 8

Jestliže jste někdy slyšeli přirovnání, že ty nejmenší věci jsou nejkrásnější, pak v to v případě Svazijska rozhodně platí. Svazijsko alias Svazijské království je osobitou destinací Jižní Afriky, kde nemusíte nikam spěchat a užijete si vše plnými doušky. Příjemná a vstřícná atmosféra země střídá divokost přírody a dobrodružství při nejrůznějších výletech. Dovolená ve Svazijsku bude odměnou v podobě pozorování volně žijících divokých zvířat a úchvatných scenérií. Kultura a tradice spjaté s touto zemí vám jednoduše vyrazí dech a doslova ohromí.

Svazijsko je malým státem obklopeným Mosambikem a Jihoafrickou republikou. Jeho drobnost však skrývá neuvěřitelné cestovatelské bohatství. Na většině malého území se budete pohybovat spíše po náhorních plošinách, výjimkou je však Mosambická nížina. Nejvyšším bodem ve Svazijsku je hora Emlembe, která dosahuje výšky až 1 862 metrů nad mořem. K významným řekám patří Usutu a Komati, mezi velká města lze zařadit to hlavní Mbabane a další Siteki a Lobamba.

Co navštívit ve Svazijsku

Svazijsko je z pohledu pohybových aktivit rozmanitou zemí jižní části afrického kontinentu. Pokud se budete pohybovat převážně v civilizaci, pak vám budou dostupné sporty, jakými jsou squash, tenis, ale třeba i bowling. Opomíjeno není také na milovníky golfu. Kdo se ostatně může pochlubit tím, že si zahrál golf v Jižní Africe? U vodních ploch jednoznačně vede rybolov, ale také sjíždění řek. Odpočinout si můžete jak v hotelových resortech, tak ve speciálních minerálních pramenech. Mapa Svazijska však naznačuje, že vaším hlavním cílem se stane poznávání zajímavostí této země. Za těmi se můžete vydat buď pešky, na koni nebo terénními vozy.

Vyjet lze například ke skále Sibebe, jež je považována za největší žulový masiv na světě. Vyhnout byste se neměli ani královskému národního parku Hlane nebo přírodní rezervaci Mbuluzi, kde uvidíte na vlastní oči divokou zvěř v podobě antilop, krokodýlů, hrochů, zeber, žiraf a ostatních tvorů. Jestliže chcete strávit noc v divoké přírodě, vyberte si k tomu přírodní rezervaci Shewula, kde se nachází stejnojmenný oblíbený horský kemp. Pak se můžete přesunout k vodopádům Mantenga Waterfalls a v blízké vesnici Mantenga Culture Village zase okusíte ty správné tradice Svazijska. Velkým lákadlem je samozřejmě i hlavní město Lobamba, kde se každoročně pořádá festival Red Dance Festival a stojí významné objekty, jakými jsou národní muzeum a parlament. Obdivovat lze i rozkvět země, a to v podobě sklárny Ngwenya a továrny na svíčky Swazi Candles Centre.

Místní kuchyně

Na svazijské gastronomii si pochutná bezpochyby každý turista a cestovatel. Vliv na to má především tradiční příprava tamních surovin, mezi něž patří hovězí a kozí maso, arašídy, kukuřice, čirok, ovoce, rýže a v neposlední řadě sladkovodní ryby. Jako předkrm si můžete dát například sušené maso Umncweba. Pak dáte přednost kozímu masu na zelenině pojmenovanému jako Sishwala. Pod výrazem Sidvudvu ochutnáte dýňovou kaši a kukuřičné krupici se říká Sitfubi. Mezi další místní specialisty patří určitě baobabová kaše, marinovaná ryba na zázvoru, ale i steak z antilopy. I to může být pro spoustu cestovatelů doslova kulinářský zážitek.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Svazijsko

    Nenalezeny žádné záznamy.

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce