Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Časté otázky cestovatelů po Svazijsku

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, na spoustě míst budete mít možnost za vybrané zboží a služby zaplatit americkými dolary. Obvykle vám však poslouží k výměně za svazijský lilangeni.
Dá se platit eurem?
S eury obstojíte hlavně při výměně peněz za svazijský lilangeni.
Dá se domluvit anglicky?
Anglicky se domluvíte, protože tento jazyk je ve Svazijsku považován za úřední. Pokud byste se vydali do odlehlejších oblastí, angličtina může ztrácet na své úrovni a mnohem častěji se budete setkávat s jiným hodně rozšířeným jazykem, jímž je siswati.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
S cestováním po Svazijsku byste neměli mít žádný výraznější problém. Pokud se spolehnete na veřejnou dopravu v podobě minibusů a autobusů, počítejte s přesnějšími jízdními řády a vyšší úrovní komfortu oproti jiným africkým státům. To samé platí pro taxi služby, které jsou pochopitelně spojeny s trochu vyššími náklady. Cestovat můžete také za pomoci pronajatého automobilu. V takovém případě však počítejte s tím, že nejlepší silnice jsou pouze na hlavních tazích, ty ostatní jsou spjaty s řadou výmolů a jsou v horším technickém stavu. Automobil vám přinese určitou cestovatelskou nezávislost. Pokud byste se ve Svazijsku chtěli projet vlakem, tak můžete využít pouze mezinárodní spoj s Mosambikem.
Dostupnost internetu v dané lokalitě
K internetu se dostanete pouze ve větších městech. Kromě lepších hotelů vám k tomu poslouží hlavně internetové kavárny. Alternativou mimo města jsou tamní mobilní operátoři, v jejich případě ale nepočítejte s příliš kvalitním pokrytím.
Průměrná délka letu z letiště Václava Havla
Do Svazijska poletíte z letiště Václava Havla poměrně dlouho. V průměru to bude kolem 16,5 až 18,5 hodin.

Oblíbené hotely: Svazijsko

    Nenalezeny žádné záznamy.