Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Bezpečnost v Togu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Togo bezpečné?

Togo je africkou zemí, ve které se bohužel vyskytuje kriminalita, a to především ve větších městech. Eliminovat a zmírnit ji můžete tím, že se budete držet několika rad a praktických zásad. Na veřejnosti například nevytahujte spoustu peněz, mobilní telefony a drahé věci, které jen přilákají místní zloděje. Pro jistotu si udělejte kopie cestovních dokladů. A kdyby náhodou došlo k nějakému přepadení, rozhodně neklaďte žádný odpor. Ve velkých městech není vhodné chodit večer bez doprovodu místních lidí.

Přírodní katastrofy

Kromě některých silnějších monzunových dešťů ve vybraných lokalitách vám nehrozí žádné zvýšené přírodní nebezpečí. Jedinou výjimkou může být koupání v pobřežních oblastech, kde jsou čas od času silnější proudy. Ty vás mohou snadno zanést na otevřené moře, takže v tomto směru lpěte rad a doporučení místních obyvatel.

Na co si dát v Togu pozor?

V Togu se vyhýbejte jakýmkoliv drogám, za které hrozí poměrně vysoké postihy, ať už byste se je snažili do země dostat, vyvézt nebo je konzumovali. Na veřejnosti se zdržte i jakýchkoliv homosexuálních praktik, což je považováno za trestný čin. Pozor si dejte na sexuální turistiku, protože více, jak polovina všech prostitutek je nakažena virem HIV.

V zemi byste neměli fotografovat žádné významné objekty, včetně těch vojenských a vládních. Zbytečně si tím přiděláte problémy.

Postoj k alkoholu

Sehnat alkohol v Togu jistě nebude žádný větší problém. Dostupný je totiž na mnoha místech. Je pravdou, že ať už se jedná o pivo nebo destiláty, povětšinou vám bude předložena nabídka dovozového sortimentu.

Důležité kontakty

Honorární konzulát Lomé

Avenue de Pya

non lion de l´EPP Aflao

Gakli (Djidjolé) 08 BP 8956

Lomé

Tel.: +228/ 90 04 24 04

Email: lome@honorary.mzv.cz