Očkování do Toga - doporučená a povinná očkování | cKlub.cz
Afrika

Očkování do Toga

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Dovolená v Togu bude spojena s jedním povinným očkováním, a to proti žluté zimnici. Bez tohoto očkování nebudete vpuštěni do země. Zároveň je s tímto očkování doporučováno i několik dalších, jež vás ochrání před nejčastějšími nemocemi. Je to očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B, meningitidě, břišnímu tyfu a tetanu.

Zdravotní rizika v Togu

Největším zdravotním rizikem je pravděpodobně výskyt malárie, který je nejsilnější v období dešťů. Toto onemocnění byste neměli podceňovat a na cestu se musíte dostatečně vybavit. Na mysli máme hlavně antimalarika, repelenty proti komárům, ale také praktické moskytiéry na noc.

Pokud byste se v zemi zranili, raději využijte svého cestovního pojištění a pro realizaci jakéhokoliv zákroku se vraťte do České republiky. Služby zdravotnictví zde nejsou na vysoké úrovni a podstupovat v Togu například chirurgický zákrok může mít i své následky, popřípadě to bude zdraví nebezpečné.

Čistota vody z vodovodu

Vodu z vodovodu v Togu raději nekonzumujte. Vyhnete se tím zdravotním komplikacím a žaludečním problémům. Pijte pouze balenou vodu, která je v zemi běžně k dostání. Kohoutkovou vodu dokonce nepoužívejte ani pro ústní hygienu a nemyjte s ní ovoce a zeleninu. Mnohem lepší a jistější je takové plody oloupat.