Afrika

Togo: průvodce

32°C
Aktuálně
27°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
TG flag

Togo

Hodnocení průvodce: 8.3

Togo se řadí k menším africkým zemím. Jeho malá rozloha je však vykoupena velkými krásami, jež máte možnost spatřit. Z obecného pohledu lze tuto destinaci označit za dokonalé místo pro ekoturisty, kteří prahnou po toulkách přírodou a rádi okusí nádech tamních tradic. Dovolená v Togu bude dozajista rozmanitá, o čemž vás mimochodem přesvědčí jezera, žluté savany, svěží lesy a jedinečné pobřeží. V zemi můžete objevovat faunu i flóru, jež vás nadchnou svou exotičností a divokostí. Etnicky různorodá lokalita západní Afriky, kam vyrazíte za rozmanitostí a vstřícností místních obyvatel. Togo je malým a ukrytým rájem afrického kontinentu, kterému jednoduše nelze říci ne.

I když mapa Toga prozrazuje, že země je menšího charakteru, přesto se zde střídá hned několik krajinných rázů. Od nížin nacházejících se u pobřeží s Atlantickým oceánem, až po středozemní vrcholky. Tím nejvyšším je Mont Agou se svou výškou 986 metrů nad mořem. Kromě spousty lagun a bažin se budete pohybovat převážně po savanách. Okolí Beninského zálivu je označováno jako Zlatonosné pobřeží.

Co navštívit v Togu

Togo je zemí, která je proslulá svým pestrým etnikem a bohatým kulturním programem. Pokud se tedy budete pohybovat na pobřeží, určitě vás osloví více činností než jenom nakupování. Bude to účast na slavnostech a akcích libovolného zaměření. Od těch společenských, až po hudební. Užívat si můžete i spousty tanečních programů v rytmu Toga. U moře samozřejmě vedou vodní aktivity. Odvrácenou tváří tohoto světa je poznávání divokosti země. Výlety do safari terénními vozy, návštěvy tradičních kmenů, turistika v horách a odhalování romantických vyhlídek. Tomu všemu se v Togu můžete věnovat plnými doušky.

Při projíždění Toga byste měli navštívit hned několik významných měst. Začít můžete kupříkladu u toho hlavního Lomé, které bylo založeno v roce 1800. V jeho útrobách se skrývá pověstné tržiště v oblasti Grand Marche, kde ukojíte svůj nakupovací pud. Pak můžete vyrazit do přístavu Porto Seguro ve městě Togoville, kde mimo jiné stojí i významná katedrála Notre Dame. Jestliže toužíte po neodolatelných výhledech po okolí, určitě zavítejte do města Kpalimé. Z přírodních skvostů Toga jednoznačně vede pláž Aného ve stejnojmenném městě. Z luxusních resortů vás vymaní jeskyně Nano, ale také oblast Koutammakou. Ta je mimochodem na seznamu památek UNESCO, protože v ní sídlí původní kmen Batammaribů. Za divokou zvěří se pak vydejte do některého z národních parků – Fosee aux Lions, Kéran a Fazao Malfakassa.

Místní kuchyně

Togo se pyšní tradiční kuchyní, která je z části ovlivněna tehdejšími kolonizátory, jimiž se stali Němci a Francouzi. Většina pokrmů vzniká ze surovin, které pochází přímo z této africké země. Jsou to masa nejrůznějších chutí ulovená přímo na savanách. Nechybí samozřejmě ani mořské plody. K hodně používaným ingrediencím se řadí fazole, kukuřice, banány, kasave a jiné plodiny. Ať už si v Togu dáte jakýkoliv pokrm, obvykle jeho součástí budou i nejrůznější omáčky. K tradičním jídlům patří třeba Koklo Meme, což je v podstatě ogrilované kuře s omáčkou zhotovenou z čili. Ochutnat můžete Fufu jako součást omáčky. Jde o speciální kuličky z mouky kasave. A kdybyste měli chuť na kombinaci zeleniny, kukuřice a kuřecího masa, dejte si pokrm zvaný Akume. Výjimkou nejsou ani polévky. Populární je například ta z arašídů.

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce