Časté otázky cestovatelů do Toga | cKlub.cz
Afrika

Časté otázky cestovatelů do Toga

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Za některé služby a produkty pravděpodobně budete moci zaplatit americkými dolary, raději se na to ale nespoléhejte a směňte je za CFA frank.
Dá se platit eurem?
Euro je ideální měnou spíše pro výměnu za CFA frank, se kterou můžete platit kdekoliv v Togu.
Dá se domluvit anglicky?
I když je úředním jazykem v zemi francouzština, angličtinou se samozřejmě domluvíte, a to především na turisticky vyhledávaných místech a v hlavním městě. Úroveň znalosti angličtiny se samozřejmě snižuje při tom, jak budete opouštět tato místa a vydávat se do opuštěnějších oblastí.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
V Togu budete volit pouze z pozemní dopravy. Při pohybu po městě jsou ideální volbou taxi služby. Nechte si doporučit několik prověřených řidičů od hotelové služby a využívejte pouze je. Tím si zajistíte spolehlivý a bezpečný odvoz. O něco levnější jsou pak moto taxi služby, kdy vás řidič převeze na motocyklu. V obou případech jsou ceny smluvní. Pro delší přesuny volte autobusové linky nebo speciální bush taxi, které je schopno pojmout jen sedm pasažérů. Díky tomu docílíte trochu většího komfortu a pokud cestujete ve více lidech, jde o zajímavý způsob přepravy. Počítejte však s tím, že jenom čtvrtina všech silnic v zemi má kvalitnější, respektive zpevněný povrch. Vše ostatní jsou spíše prašné cesty. Takže kdybyste volili pronájem vozu, myslete na to. Půjčení je nejlepší včetně řidiče, který vás zaveze kam budete potřebovat.
Jaká je dostupnost internetu v Togu?
Internetové služby lze v omezenější míře využívat v některých hotelích, popřípadě můžete vsadit na internetové kavárny nacházející se ve větších městech.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Délka letu z letiště Václava Havla do Toga vám zabere asi 11,5 až 13 hodin.