Časté otázky cestovatelů do Tongy | cKlub.cz
Oceánie

Časté otázky cestovatelů do Tongy

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, na některých místech především v hlavním městě dostanete příležitost platit americkými dolary. Bude to ale jen výjimečně, proto byste tuto měnu měli primárně využít ke směně za tonžskou paangu.
Dá se platit eurem?
Eura na Tonze nemají takové uplatnění jako třeba americké dolary, které jsou také lepší měnou k výměně za tonžskou paangu. S ní pak budete moci platit v podstatě na jakémkoliv ostrově.
Dá se domluvit anglicky?
Hlavním jazykem Království Tonga je tongština. V hlavním městě a na turisticky frekventovanějších místech se domluvíte i anglicky. Počítat musíte s tím, že to někdy nebude na vysoké úrovni, ale místní základním frázím povětšinou rozumí.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
V případě, že se budete pohybovat po větších ostrovech, vyhrává pochopitelně autobusová doprava a taxi služby. V prvním situaci je kladem rozhodně cena. Počítat ovšem musíte s tím, že autobusy se pohybují jen po hlavních tazích a nemusí vás zavézt všude. Tento nedostatek však v plné míře eliminuje taxi. U taxi služeb je příjemný fakt, že s tímto druhem přepravy získáte nejenom možnost přesunu z místa na místo, ale domůžete se třeba i skvělého průvodce. Při delších trasách nebo dlouhodobějším využívání taxíku se vyplatí dohodnout se na lepší ceně. Mezi ostrovy funguje lodní přeprava. U ní si hlídejte jízdní řády, které se mohou poměrně často měnit. Spolehnout se lze také na vnitrostátní leteckou přepravu. Jde hlavně o menší letadla, která vás částečně omezí v rámci množství přepravovaných věcí. Počítejte s tím, že letadla obvykle nelétají v neděli. To místní drží chvíle klidu a navštěvují kostely.
Jaká je dostupnost internetu na Tonze?
V hlavním městě se nachází internetové kavárny, kde je připojení zpoplatněno. Pokud budete bydlet v lepším hotelu, často v rámci ceny získáte i bezplatné Wifi připojení zdarma. Počítat pochopitelně musíte s menšími přenosovými rychlostmi. Částečně funguje i cenzura, a to díky církevnímu zaměření místních obyvatel.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Délka letu z letiště Václava Havla na Tongu bude kolem 30 až 35 hodin podle celkového počtu mezipřistání.

Oblíbené hotely: Tonga

    Nenalezeny žádné záznamy.