Bezpečnost na Trinidadu a Tobagu - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Severní Amerika

Bezpečnost na Trinidadu a Tobagu

Je destinace Trinidad a Tobago bezpečná?

Trinidad a Tobago lze označit za bezpečné ostrovy. Je pravdou, že Tobago je asi bezpečnější. Úroveň kriminality mezi oběma ostrovy však ztrácí na jakýchkoliv rozdílech, a to především kvůli rozmáhajícímu se turistickému ruchu. Z pohledu ochrany byste si měli dávat pozor na krádeže, které jsou spjaty s frekventovanějšími a turisticky vyhledávanějšími místy. V takových lokalitách si důkladně hlídejte své osobní věci a dražší cennosti raději nechávejte v hotelovém trezoru.

Přírodní katastrofy

Trinidad a Tobago jsou na rozdíl od ostatních karibských oblastí mimo dění těch největších přírodních katastrof, jakými jsou uragány a podobně. Na obou ostrovech se tak můžete cítit bezpečně a nemusíte se obávat žádných živelných pohrom.

Na co si dát na Trinidadu a Tobagu pozor?

Pozor byste si měli dávat hned na několik věcí. Jednou z nich jsou například kokosové palmy na plážích. Nikdy si pod ně nelehejte a raději se pod nimi moc nepohybujte, protože padající kokos je doslova životu nebezpečný a může způsobit nepříjemná poranění.

Ženy musí na Trinidadu a Tobagu počítat s tím, že tamní muži mají na turistky narážky a snaží se na ně zapůsobit. Pokud vás bude takové chování obtěžovat, jednoduše jej ignorujte. Když jim nebudete dávat záminky k jakékoliv komunikaci, nedovolí si na vás nic více. Ženy by měly chodit večer raději s doprovodem mužů.

Nakonec si dávejte pozor i při koupání, protože kolem ostrovů Trinidadu a Tobago jsou poměrně silné podmořské proudy, jež by vás mohly odnést na širé moře. V tomto případě raději dodržujte doporučení místních obyvatel.

Postoj k alkoholu

Alkohol na Trinidadu a Tobagu není rozhodně žádné tabu. V zemi se nachází hned několik palíren rumu, takže ten můžete ochutnat v nejrůznějších variantách provedení. K oblíbeným patří i místní piva, jakými jsou například Stag a Carib. Alkohol je k dostání jak v barech a restauracích, tak v běžných obchodech.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Havaně

Ave. Kohly, No. 259, e/ 41 y 43

Nuevo Vedado

CP 10600 La Habana

Tel.: +53 7883 3201

Email: havana@embassy.mzv.cz