Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Severní Amerika

Trinidad a Tobago: průvodce

25°C
Aktuálně
26°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
TT flag

Trinidad a Tobago

Hodnocení průvodce: 9.2

Ostrovní stát v Karibském moři skrývající přírodní krásy a přinášející patřičnou dávku exotiky. Takový je Trinidad a Tobago, jež si vás získá palmovými háji, písečnými plážemi a řadou významných turistických oblastí. To vše v závěsu s drobnými průmyslovými lokalitami a mangrovovými bažinami. Turistická oblast se záživnými kulturními programy, možností okusit tamní tradice a bujnými deštnými pralesy. Vydejte se na dovolenou na Trinidad a Tobago a okuste, jak chutná opravdová exotika. Dopřejte si cestovního zážitku, jež ve vás zanechá spousta krásného. Okuste sluncem zalité poklidné zátoky a vymaňte se z každodenního ruchu do příjemného prostředí.

Trinidad a Tobago jsou perlou Karibského moře. Tento ostrovní stát se nachází u Jižní Ameriky a skládá se ze dvou výše uvedených ostrovů. Na většině tohoto území se rozprostírají deštné pralesy nebo roponosné sedimenty a spousta bažin. Při cestování po Trinidadu a Tobagu se budete pohybovat spíše po plochém nebo jen mírně zvlněném povrchu. Prostředí obou ostrovů si zamiluje i ten nejnáročnější turista.

Co navštívit na Trinidadu a Tobagu

Mapa Trinidadu a Tobagu prozrazuje, že nejvíce svého času při pobytu na ostrovním státu budete trávit především na dech beroucích plážích. Kromě koupání vás čeká nezapomenutelné šnorchlování a potápění. Velká města jsou naopak zárukou bujarého nočního života a na své si přijdou i cestovatelé, jež rádi nakupují. Vedle kulturních zážitků ve formě nejrůznějších festivalů jsou velkým lákadlem přírodní parky a rezervace. Trinidad a Tobagu jsou vyhlášené pro možnost pozorování exotických ptáků.

Pokud se vydáte na ostrov Tobago, budou vás čekat překrásné přírodní vodopády s názvem Argyle Waterfall, kde se budete moci prodírat nejrůznějšími stezkami kolem průzračné vody. Dále jsou to také deštné pralesy Tobago Forest Reserve. Na své si mimochodem přijdou i milovníci potápění, jež mohou vidět krásné korálové útesy Buccoo Bay. Ty jsou doslova magnetem pro potápěče. Jestliže si budete chtít na ostrově Tobago odpočinout a strávit nějaký čas na plážích, vydejte se na Pigeon Point Beach, Castara Bay nebo Nylon Pool. Spousta zajímavého na vás čeká i v rámci ostrova Trinidad. Pokud jde o pláže, jednoznačně vedou Las Cuevas Beach, Maracas Bay a Ancón. V okamžiku, kdy zavítáte do hlavního města, jímž je Port of Spain, můžete nahlédnout třeba do Národní knihovny, Justičního paláce, Holy Trinity Cathedral a do městských parků Queens Park Savannah.

Místní kuchyně

Gastronomie na Trinidadu a Tobagu vzniká spojením místních tradic a je ovlivňována indickými, čínskými a karibskými směry. Povětšinou zde narazíte na rybí maso a mořské plody, které jsou upravovány na spoustu způsobů. Mezi oblíbené přísady patří cizrna a kukuřičná mouka. Hodně často se setkáte s exotickým ovocem v podobě papáji, kokosu a manga. Mezi přílohami nechybí ani červená čočka. Připravovány jsou jak pokrmy pro masožravce, tak na své si ve velké míře přijdou i vegetariáni. Nejpopulárnějším jídlem na Trinidadu a Tobagu bude s největší pravděpodobností Roti. K pití je velice často podávána čerstvá ovocná šťáva. Narazit můžete i na typická americká jídla v podobě nejrůznějších pouličních stánků a fastfoodů.

Severní Amerika - další destinace

9.8Výjimečné
Antigua a Barbuda
Antigua a Barbuda: průvodce
9.8Výjimečné
9.7Výjimečné
9.5Výjimečné
9.5Výjimečné
9.3Výjimečné