Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Severní Amerika

Očkování na Trinidad a Tobago

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Před cestou na Trinidad a Tobago se informujte o aktuální zdravotní situaci na ostrovech. Je to z toho důvodu, zda pro vás bude očkování proti žluté zimnici povinné nebo dobrovolné. Určitě byste jej však neměli podceňovat, protože tato nemoc se vyskytuje především na Trinidadu. V rámci zvýšené ochrany je dobré vsadit i na další vhodná očkování, jež patří do kategorie těch doporučovaných. Je to například očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B, břišnímu tyfu a tetanu.

Zdravotní rizika na Trinidadu a Tobagu

Z pohledu nejrůznějších onemocnění se není třeba čehokoliv obávat. Hygienické návyky jsou v zemi na průměrné úrovni. Pokud byste chtěli být skutečně důslední, můžete podle oblasti, do níž cestujete, volit z dalších typů očkování, jakými jsou například cholera a dětská obrna.

Čistota vody z vodovodu

Kohoutkové vody se na Trinidadu a Tobagu nemusíte obávat. Je kvalitnější nežli v jiných oblastech Karibiku a Jižní Ameriky. Pokud ale budete chtít mít jistotu, že se nebudete potýkat s žádnými žaludečními obtížemi, kupujte si pouze vodu balenou. Ta je na obou ostrovech všude k dostání.