Časté otázky cestovatelů do Turkmenistánu | cKlub.cz
Asie

Časté otázky cestovatelů do Turkmenistánu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, na některých místech můžete použít k placení za služby americké dolary. Jinak jsou zároveň ideální měnou pro výměnu peněz za turkmenský manat.
Dá se platit eurem?
S eurem v Turkmenistánu pravděpodobně nikde nezaplatíte. Tuto měnu však můžete směnit za turkmenský manat.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtinu upotřebíte spíše v turistických oblastech a v hotelích či restauracích. Zároveň počítejte s horší úrovní anglického jazyka. Kromě turkmenštiny je hodně rozšířená ruština.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Přepravu v Turkmenistánu můžete řešit hned několika způsoby. Jedním z nich jsou autobusy. Na ty narazíte jak ve městech, tak v rámci dálkových tras. Hlavní směry mají několik spojů denně. Ty do odlehlejších lokalit však mohou mít pouze jeden spoj za den. Určitou alternativou autobusů jsou maršutky, které vyjíždí až v okamžiku, kdy jsou kompletně plné. Druhou nejvyhledávanější variantou cestování je železnice. Dlouhé trasy lze zvládnout i ve vlacích s noclehem, takže máte někdy možnost zabít dvě mouchy jednou ranou.
Jaká je dostupnost internetu v Turkmenistánu?
Bezdrátový internet je dostupný spíše ve velkých městech. V internetových kavárnách, hotelích či lepších restauracích. Někdy může být připojení k internetu zpoplatněno. Roaming čeští operátoři nepodporují, takže pokud vyrazíte mimo města a chcete mít internetové spojení se světem, zakupte si SIM kartu místních operátorů.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Z letiště Václava Havla doletíte do Turkmenistánu zhruba za 8,5 hodiny letu.