Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Asie

Vízum do Turkmenistánu 2024 - jaké doklady potřebuji

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Podmínky vstupu do Turkmenistánu

Základem všeho je platný cestovní pas. U něj si zkontrolujte, aby jeho platnost byla alespoň šest měsíců poté, co plánujete opustit Turkmenistán. Druhým potřebným dokumentem se pro vás stane vízum.

Turistické vízum do Turkmenistánu

Vízum do země si pro jistotu začněte vyřizovat raději 2 – 3 týdny před odjezdem. Nejbližší konzulát se nachází v Berlíně nebo ve Vídni. Vízum do 10 dnů je možno si vyzvednout i při příletu na letišti v Ašchabátu, ale to jen v případě, že je dopředu vyřídí a zašle zvoucí strana. Dokladem, který je nutný k vízu do Turkmenistánu a kontroluje se, je pozvání potvrzené Státní migrační službou od fyzické nebo právnické osoby nebo akreditované turistické firmy, která zajišťuje návštěvu této země.

Turkmenistán je uzavřenou zemí. Není tedy možné měnit plánovanou trasu nebo účel vydaného víza.

Vyřízení víza je mimo jiné spjato s příslušnou administrativou. Doložit budete muset tyto doklady.

• Platný cestovní pas

• Zpáteční letenka

• Pozvání do Turkmenistánu

• Dva vyplněné formuláře

• Dvě fotografie

Co se kontroluje při příletu

Po příletu jako turista musíte vyplnit dvoudílnou migračí kartu a zaplatit migrační poplatek 14 USD. První díl této karty si nechávají celníci u sebe, druhý dostanete s sebou pro namátkové kontroly a tento druhý díl se odevzdává při odletu z Turkmenistánu. Při odletu se pak platí další taxa, tentokrát ve výši 25 USD.

Po příletu je třeba se do 3 pracovních dní zaregistrovat u Státní migrační služby v Ašchabadu, popř. to za vás vyřídí pětihvězdičkový hotel, pokud jste ho zvolili jako místní ubytování.