Asie

Očkování do Turkmenistánu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Do Turkmenistánu určitě nepotřebujete povinné očkování. Zvážit byste ale měli to dobrovolné. K němu patří například očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B a břišnímu tyfu. Praktické je i očkování proti záškrtu a tetanus je naprostou samozřejmostí.

Zdravotní rizika v Turkmenistánu

Jedním ze zdravotních rizik při návštěvě země v letním období je hodně silné slunko. Z něj může vzniknout nepříjemný úpal nebo úžeh. Proto nepodceňujte praktickou přikrývku hlavy, dodržujte dostatečný pitný režim a mějte u sebe repelenty. Zrádné jsou i výkyvy teplot, kdy noci mohou být oproti dnům poměrně chladné, takže při nocování v přírodě s tím raději počítejte.

V některých oblastech může vznikat menší riziko malárie, takže ani to nepodceňujte při plánování svého itineráře a seznamu léků, které si sebou budete brát.

Čistota vody z vodovodu

V každém případě dejte přednost balené vodě. U ní máte záruku její kvality. Místní zdroje vody nejsou stoprocentní a mnohdy je lepší nedávat si ani pití s ledem, jež byl připraven právě z kohoutkové vody. Hrozí vám totiž zažívací problémy.