Bezpečnost v Ugandě - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Afrika

Bezpečnost v Ugandě

Je Uganda bezpečná?

Větší pozor je nutné si dávat ve větších městech a poté v některých příhraničních oblastech. Ve městech hrozí krádeže kapesních zlodějů, dávejte si proto pozor na osobní věci, nebo je uložte někam bezpečně. Doporučené je také udělat si kopie dokladů a nosit je odděleně od originálů. A nikde, ani mimo města, se nedoporučuje chodit za tmy sám pěšky. Také se nevydávejte autem na noc mimo města. Po městě se někde pohybují ozbrojení vojáci střežící vaši bezpečnost. Na severovýchodě země dochází k ozbrojeným střetům mezi místními kmeny, toto místo tedy není na návštěvu vhodné. Také místa u hranic s Konžskou demokratickou republikou a Súdánem nejsou bezpečná. Pokud se budete chtít vydat do národních parků, je vždy lepší využít nějaký organizovaný zájezd s doprovodem.

Přírodní katastrofy

Žádné přírodní katastrofy běžně v Ugandě nehrozí.

Na co si dát v Ugandě pozor?

Je zde nezákonné být homosexuál. Lesbické páry nebo gayové zde nesmí dávat najevo svou orientaci. Za projevování náklonosti ke stejnému pohlaví veřejně je možné udělit i trest odnětí svobody.

Postoj k alkoholu

V Ugandě můžete pít alkohol od 18 let. Můžete zde ochutnat některé z místních piv jako jsou například Nile, Bell nebo Club. Mají zde také specifický druh alkoholu se jménem Warangi. Je to lihovina podobná ginu. Pokud budete mít možnost ochutnat, vždy pijte jen z originálních lahví. Různé náhražky mohou být vyráběny pochybně a mohly by způsobit slepotu.

Důležité kontakty

Velvyslanectví v Nairobi, tel: +254 726 489 626

Nouzová linka: 999

Mulago Hospital v Kampale: 554001-08

Oblíbené hotely: Uganda

    Nenalezeny žádné záznamy.