Afrika

Měna v Ugandě

Kalkulačka měny

Ugandský šilink
1000 UGX = 6.38 Kč
1000 UGX 6.38 CZK

Měna a ceny v Ugandě

Platební karty zde nejsou moc často akceptovány. Na placení s nimi se tedy nemůžete spoléhat. Je tedy doporučeno mít u sebe vždy hotovost. Může posloužit americký dolar, který zde přijímají.

Pokud byste chtěli zkusit v Ugandě smlouvat, nejspíš moc neuspějete. Téměř nikde smlouvat nechtějí a jejich ceny se o moc snížit nepodaří. Často se také setkáte s tím, že ceny pro vás budou vyšší než pro místní.

Dostupnost bankomatů

V Kampale najdete spoustu bankomatů i bank a nebude zde problém si vybrat. Ve větších městech po celé zemi jsou bankomaty také rozšířeny. Pokud se ale vydáte na venkov, můžete být od bankomatu značně daleko a je lepší mít s sebou hotovost.

Kde vyměnit peníze

Směnit peníze na místní ugandský šilink můžete hned po příletu na letišti nebo poté v některé bance nebo směnárně v hlavním městě. 1000 ugandských šilinků je asi 6 českých korun. Částky jsou tu tedy na první pohled velmi vysoké, ale v reálu zaplatíte málo.

Místní ceny

V Ugandě jsou základní potraviny o dost levnější než v České republice. Připlatit si poté musíte spíš za turistické radovánky, jako jsou vstupy do národních parků. Přehled některých cen najdete níže.

voda 1,5 l = 12 Kč

chléb = 24 Kč

coca cola 0,3l = 10 Kč

banány 1 kg = 25 Kč

lístek na autobus 1 cesta = 12 Kč

porce jídla v restauraci = 90 Kč

povolení na stopování goril = 10 000 – 15 000 Kč

Oblíbené hotely: Uganda

    Nenalezeny žádné záznamy.