Uganda - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Afrika

Uganda: průvodce

22°C
Aktuálně
20°C
Průměrně

Uganda

Hodnocení průvodce: 8.8

Kolem je naprosté ticho, jen nad vámi sem tam zašustí nějaké to palmové listí nebo se zhoupne liána. Pak se ozva praskání větviček a kousek od vás se ze křoví vynoří majestátní gorila. Je tady doma, je ve volné přírodě. Takový zážitek můžete zažít už téměř jen v Ugandě. Je domovem posledních několika gorilích rodin. K pozorování goril se přidají dech beroucí jezera, track po horách, poznávání místní africké kultury a objevení pramenu Nilu a váš výlet do Ugandy bude kompletní.

Ugandu bychom hledali ve vnitrozemí východní Afriky mezi Keňou, Jižním Súdánem, Demokratickou republikou Kongo, Rwandou a Tanzanii. Rozvinuté hlavní město Kampala s mrakodrapy tu střídá zelený venkov plný vesniček a rýžových polí i tropické pralesy. Celá země je položena celkem vysoko v horách. Průměrná nadmořská výška tu je 900 m. n. m. Nejvýše z toho všeho je pohoří Rwenzori s panoramatickými výhledy na hory. Na jihu do země zasahuje jedno z největších jezer světa – Viktoriino. A přímo tímto obrovským jezerem také prochází rovník. V Ugandě můžete stát jednou nohou na severní a druhou na jižní polokouli.

Co navštívit v Ugandě

Uganda slibuje cestovatelům zážitek z přírody, poznávání kultury i trochu sportu. Můžete navštívit některý z národních parků a okusit zážitek z nové krajiny. Ukáží se vám v nich nejen vzácné gorily ale i další zvířata jako jsou hroši, krokodýli, šimpanzi, africká prasata a spousta ptáků. Poklidnou přírodu mohou vystřídat tracky po horách nebo party na pláži jezera. Mnoho zábavy i poznání nabízí i hlavní město Kampala. To se sice na první pohled tváří jako moderní, ale skrývá i tajemství starých civilizací.

Za Gorilami se vydejte do národního parku Bwindi. Můžete je zde stopovat a užít si tak tajuplné odpoledne se vším všudy. Povolenky na stopování jsou ale vyprodány dlouho dopředu. Úžasné safari se vám ukáže podél kanálu Kazinga. V hlavním městě Ugandy můžete okusit kus kultury, ze které Uganda vzešla. Vznikla z království Buganda. Monumenty tohoto království jako jsou posvátná místa, pohřebiště jejich králů nebo palác Mengo, v Kampale stále najdete. Až se budete chtít trochu zapotit při pořádném stoupání, pohoří Rwezori nabízí několik tracků. Mimo jiné můžete zkusit i výstup na třetí nejvyšší horu Afriky Margherita.

Místní kuchyně

Ugandská kuchyně využívá dary, které ji dává africký kontinent. Často jsou používány banány, kukuřičná mouka, fazole nebo rýže. Tradičním pokrmem je posho – kaše z kukuřičné mouky. Podobná kukuřičná kaše je také ugali. Banány vaří v banánových listech a říkají tomuto pokrmu matoke. Takto upravené banány někdy v Ugandě přidávají do banánového curry. Trocha indického stylu se do ugandské kuchyně vkrádá i s jídlem chapati. To jsou placky podobné indickému chlebu. Z masa nejčastěji jedí rybí, hovězí nebo kozí.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Uganda

    Nenalezeny žádné záznamy.

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce