Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Oceánie

Očkování na Vanuatu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Vanuatu je ostrovním státem, který není obecně spjat s nebezpečnými exotickými nemocemi. To znamená, že při cestě do této země není nutné řešit žádná povinná očkování. V případě zájmu vsaďte na obecná doporučovaná očkování, mezi než se řadí žloutenka typu A, žloutenka typu B, břišní tyfus a tetanus.

Zdravotní rizika na Vanuatu

Jen výjimečně se lze na některých ostrovech s vyšší vlhkostí setkat s výskytem malárie. Proti ní se pochopitelně nelze stoprocentně bránit dopředu, přesto ale máte možnost využít účinných repelent proti komárům. Ty jsou totiž hlavními přenašeči.

Zdravotní rizika hrozí především díky nepozornosti cestovatelů a jejich minimální informovanosti o tamním prostředí. Dávejte si pozor na jedované živočichy, od suchozemských stonožek, až po mořské tvory. V případě zvířat se vyvarujte i styku s volně se potulujícími psy. Ty vás mohou pokousat a hrozí riziko nákazy zvané vzteklina. Proti ní se mimochodem lze očkovat před cestou na Vanuatu.

Čistota vody z vodovodu

I když se vám může zdát kohoutková voda čistá, vyhněte se její konzumaci. Máte tak jistotu, že se v následujících dnech nebudete potýkat se žaludečními a střevními problémy. Jedinou pitnou vodou je možná ta v hlavním městě, ale raději na to nespoléhejte. Vyvarujte se dokonce i konzumaci ledu, který vznikl právě z vody z vodovodu. Nejlepším řešením je pití balené vody. Ta je na Vanuatu dostupná opravdu všude.