Očkování ve Východním Timoru - doporučená a povinná očkování | cKlub.cz
Asie

Očkování ve Východním Timoru

Potřebuji nějaké očkování?

Cesta do Východního Timoru je oproštěna od jakékoliv nutnost dokládat povinné očkování. Jedinou výjimkou je situace, kdy cestujete ze země, kde se vyskytuje žlutá zimnice. To však platí pouze za předpokladu, že to není doba delší než šest dnů od přesunu. V opačném případě toto očkování řešit nemusíte.

Ve Východním Timuru vám obecně nehrozí žádné druhy exotických nákaz, takže to s očkováním nemusíte přehánět. Využít můžete maximálně doporučených očkování. Mezi ně patří očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B, břišnímu tyfu a tetanu.

Zdravotní rizika ve Východním Timoru

Ve Východním Timoru se nemusíte obávat ničeho neobvyklého. Pozor byste si měli dávat spíše na to, abyste se nezranili a nemuseli vyhledávat lékařskou pomoc. Zdravotnická zařízení v zemi sice jsou, ale jejich úroveň není nejvyšší.

Čistota vody z vodovodu

Kohoutková voda ve Východním Timoru rozhodně není určena ke konzumaci. Vystavujete se tím nebezpečí, že několik následujících dnů budete bojovat se žaludečními a střevními obtížemi. Proto používejte jenom vodu balenou, kterou je mimochodem vhodné aplikovat také při omývání ovoce a zeleniny.