Bezpečnost v Zimbabwe - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Afrika

Bezpečnost v Zimbabwe

Je destinace Zimbabwe bezpečna?

Zimbabwe je pro turisty obecně bezpečnou zemí. Přesto je vhodné držet se několika obecných zásad hlavně při pohybu ve městech. Vyvarujte se například fotografování městských a státních objektů. To je zakázáno a často se můžete dostat do problému s místními obyvateli nebo dokonce policií. V ulicích si hlídejte osobní věci. I přes velký výskyt policistů může dojít k drobnějším krádežím.

Na druhou stranu máte jistotu, že nenarazíte na žebrající lidi nebo slumy s podivnými existencemi, které jsou v zemi zakázané.

Přírodní katastrofy

Jistou přírodní pohromou v zemi je vysoké teplo a mnohdy až kritické sucho. Tím samozřejmě trpí především chudší skupiny obyvatel. Dbejte proto na dostatečnou zásobu pitné vody, ať už se vydáváte kamkoliv. Zároveň si chraňte hlavu a části těla před silným slunečním zářením. Používejte opalovací krémy s vyšším faktorem.

Určitým typem rizika jsou také divoká zvířata. Při cestách po safari buďte obezřetní a vždy se řiďte pokyny průvodců.

Na co si dát v zemi pozor?

Vzhledem k politické situaci v zemi se vyhněte jakýmkoliv rozhovorům na toto téma. Za hanobení vlády by vás dokonce mohl potkat i nepříjemný postih. Důležité je zvyknout si na to, že vše se podává pravou rukou. Za neslušné se považuje to, že si od někoho něco převezmete levou rukou nebo dokonce oběma.

Vědět byste měli i to, že pojem děkuji je vyjadřován buď dvojím poklepáním na hruď nebo dokonce dvojím tlesknutím.

Postoj k alkoholu

Pití alkoholu v Zimbabwe není spojeno s žádnými omezeními. Platí pouze to, že konzumace alkoholu je přístupná až od 18 let věku. Do země si dokonce můžete přivézt až pět litrů vlastního alkoholu, z toho dva litry může tvořit tvrdší destilát. Kromě místních alkoholických nápojů narazíte i na spoustu dovozových piv a vín.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Lusaka

4 Twin Palm

Kabulonga, Lusaka

Tel.: +260 211 269 878

Email: lusaka@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Zimbabwe

 • The Kingdom
  Zimbabwe
 • od 41 990 Kč
  Victoria Falls Safari Lodge
  Zimbabwe
 • od 34 990 Kč
  Nkosi Guest Lodge (Victoria Falls)
  Zimbabwe