Očkování do Zimbabwe - doporučená a povinná očkování | cKlub.cz
Afrika

Očkování do Zimbabwe

Potřebuji nějaké očkování?

Dovolená v Zimbabwe je spjata s povinným očkováním proti žluté zimnici. Na to myslete delší dobu před odjezdem, ať jej stihnete podstoupit. Všem návštěvníkům země jsou pak prezentována ještě doporučená očkování, která zvýší vaši celkovou obranyschopnost proti nejrůznějším nemocem. Je to například očkování proti žloutence typu A, očkování proti žloutence typu B, břišní tyfus a tetanus.

Zdravotní rizika v Zimbabwe

Na jiná exotická onemocnění byste si měli dávat pozor podle toho, do jaké oblasti se chytáte. Proti volně se potulujícím zvířatům je vhodné očkování proti vzteklině, někteří cestovatelé dokonce doporučují i očkování proti choleře. Hlavně v období dešťů nepodceňujte častější výskyt malárie, který lze eliminovat vhodnými léky nebo použitím kvalitních repelentů. Vzhledem k tomu, že Zimbabwe je exotickou destinací, nezapomeňte na preventivní výbavu léků proti typickým tropickým nemocem. Určitým rizikem je také větší výskyt HIV oproti jiným světovým destinacím.

Čistota vody z vodovodu

Kohoutková voda rozhodně není vhodná k pití. A to platí i pro řeky, nádrže a jiné vodní toky. Takovou vodu raději nepijte a konzumujte výhradně vodu balenou. U ní máte jistotu, že neproděláte žádné žaludeční nevolnosti.

Oblíbené hotely: Zimbabwe

 • The Kingdom
  Zimbabwe
 • od 41 990 Kč
  Victoria Falls Safari Lodge
  Zimbabwe
 • od 34 990 Kč
  Nkosi Guest Lodge (Victoria Falls)
  Zimbabwe