Zimbabwe - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Afrika

Zimbabwe: průvodce

18°C
Aktuálně
19°C
Průměrně

Zimbabwe

Hodnocení průvodce: 9.4

Africký klenot s překrásnou přírodou a bohatou faunou. To je Zimbabwe v celé své kráse, která osloví jakéhokoliv cestovatele. Atraktivní krajiny se prolínají se spoustou vysokohorských oblastí a řadou klidných měst. Dovolená v Zimbabwe je o poznávání, objevování a pochopení tamního života lidí. Mírumilovný a vstřícný přístup místních zpříjemňuje nezapomenutelnou dovolenou na africkém kontinentu. Přírodní divy světa, národní parky, ale také divoká Afrika. Zimbabwe vám přináší od každého kousek. Při cestě do země nasajete jedinečnou atmosféru této prosluněné destinace a zažijete přemíru vzrušení a dobrodružství. Jedna z nejkrásnějších zemí afrického kontinentu si vás získá řadou archeologických památek značného významu.

Mapa Zimbabwe jednoznačně prozrazuje, že pohybovat se budete především ve vyšší nadmořské výšce, protože většina území leží na náhorní plošině Matabele. V Zimbabwe však narazíte i na nížiny klesající k řekám, jakými jsou Sabi a Limpopo, včetně známé Zambezi. Nejvyšším bodem je hora Inyangani s výškou 2 592 metrů nad mořem, nejnižším místem naopak řeky Lundi a Sabe ve 162 metrech nad mořem. Se Zimbabwe se pojí také bezodtoková pánev Makgadikgadi. Rozmanitost tamního prostředí je zkrátka okouzlující.

Co navštívit v Zimbabwe

Zimbabwe je zemí, která přinese každému turistovi něco. Na jedné straně jsou to například adrenalinové sporty, mezi něž patří bungee jumping, rafting, chytání velkých ryb a podobné aktivity. Na své si samozřejmě přijdou i romantici, když budou moci přenocovat v širé přírodě v některém z dostupných kempů. Náhorní plošina zároveň svádí k nejrůznějším trekům, kde se vám dostanou překrásné výhledy po okolí. Kapitolou samou o sobě jsou pak národní parky odlišného charakteru, v nichž na vás čeká hlavně dech beroucí fauna a flora.

Jako první byste měli určitě poznat hlavní město Zimbabwe, kterým je Harare. Vedle Katedrály Panny Marie a všech svatých si můžete prohlédnout University of Zimbabwe a řadu dalších významných staveb. Ve městě Bulawao se nachází hrad Nesbitt a přírodní muzeum. Kousek od města Masvingo jsou zříceniny Zimbabwe. Velkým lákadlem jsou Vikroriiny vodopády, jež jsou v podstatě na hranicích mezi Zimbabwe a Zambezi. V rámci přírodních krás byste si rozhodně neměli nechat ujít jezero Kariba, Národní park Hwange a Národní park Mana Pools.

Místní kuchyně

Kuchyně v Zimbabwe je obvykle spojena s využíváním plodů země, které si místní vypěstují. Nejčastěji narazíte na kukuřičnou mouku, z níž je připravována velká spousta pokrmů. Nechybí ani masové pochoutky, mezi nimiž se vyjímá hlavně maso kozí, antilopí, ale i mnohé další. Podáváno je mimochodem i v sušené podobě. Pokud byste měli chuť na sušené ryby, zvolte pokrm zvaný Kapenta. A jestli si budete chtít dát kukuřičnou kaši jen s arašídovým máslem, pak se zaměřte na pokrm zvaný Sadza. Pochutnávat si budete i na jiných jídlech, ve kterých spatříte hlavně dýni, ovoce, papáju a podobné ingredience. Zvyknout si musíte na to, že na rozdíl od nás je v Zimbabwe hlavním chodem především večeře.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Zimbabwe

 • The Kingdom
  Zimbabwe
 • od 41 990 Kč
  Victoria Falls Safari Lodge
  Zimbabwe
 • od 34 990 Kč
  Nkosi Guest Lodge (Victoria Falls)
  Zimbabwe

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce