Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Časté otázky cestovatelů do Zimbabwe

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, protože americký dolar je hlavní měnou v zemi. Kromě ní zaplatíte také eurem, japonským jenem, indickou rupií, jihoafrickým randem, botswanskou pulou a čínským jüanem.
Dá se platit eurem?
Ano, také eurem budete schopni zaplatit na mnoha místech za služby a produkty libovolného typu.
Dá se domluvit anglicky?
Ano, angličtina je oficiálním a úředním jazykem v zemi. Pokud se však vydáte mezi domorodé kmeny do odlehlých oblastí, narazíte spíše na nářečí xhosa, sindebele, shona a jim podobné.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Jestliže se budete pohybovat po městech, spoléhejte se na minibusy, které provádí svozy mezi jednotlivými místy. Klasická městská hromadná doprava v zemi moc nefunguje. Využít samozřejmě můžete taxi služeb nebo chůzi pěšky. Mezi většími městy lze vsadit na autobusovou přepravu, včetně té železniční. Ta je pouze mezi některými lokalitami. Kvalita a pohodlí při cestování těmito dopravními prostředky samozřejmě není na takové úrovni, na jakou jsme zvyklí. Trochu dražším, avšak komfortnějším řešením je vypůjčení automobilu, což vám přináší náležitou svobodu při cestování. Počítejte ale s tím, že se jezdí vlevo a když narazíte na policejní kontrolu, je opravdu poctivá. Některé silnice jsou zpoplatněny prostřednictvím mýtných bran.
Jaká je dostupnost internetu v Zimbabwe?
K internetu se dostanete nejenom na hotelu nebo v některých dražších restauracích, ale také prostřednictvím internetových kaváren. Mimo města je vhodné pořídit si datový balíček místního operátora. I ti však nemusí mít pokrytí ve zcela odlehlých oblastech.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Z letiště Václava Havla se do Zimbabwe dostanete letadlem asi za 23 hodin letu podle toho, odkud letíte a kam letíte.

Oblíbené hotely: Zimbabwe

 • The Kingdom
  Zimbabwe
 • od 43 990 Kč
  Victoria Falls Safari Lodge
  Zimbabwe
 • Nkosi Guest Lodge (Victoria Falls)
  Zimbabwe