Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Austrálie Melbourne 2024

Nejlevnější dovolená Austrálie Melbourne 2024

Omlouváme se, ale pro tento filtr nemáme žádné zájezdy. Zde jsou alternativní nabídky.
Žádný výsledek

Dovolená Melbourne: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Canberra
Úřední jazyk angličtina
Rozloha 7 692 000 km²
Oficiální měna australský dolar
Hlavní náboženství katolíci
Časové pásmo od UTC+8 do UTC+10,5
Podnebné pásmo tropické, subtropické a mírné
Létá přímá linka z Prahy? ne
Počasí v Austrálii
Počasí v Austrálii
Počasí v Austrálii je ovlivňováno až šesti odlišnými podnebnými pásy. To má za následek jediné, že roční období jsou na tomto kontinentu trochu rozdílná od těch, jaká jsou v České republice. Za jaro je považována doba od září do listopadu. Pak pokračuje léto od prosince do února, podzim od března do
Více informací
Vízum do Austrálie 2024 - jaké doklady potřebuji
Vízum do Austrálie 2024 - jaké doklady potřebuji
Při vstupu do země se musíte prokázat dvěma doklady. Tím prvním bude pochopitelně cestovní pas. V jeho případě hraje důležitou roli hlavně platnost, která by měla končit až poté, co budete opouštět Austrálii. Následně je vyžadováno vízum, jež platí pro všechny občany České republiky. Vízum do Aus
Více informací
Očkování do Austrálie
Očkování do Austrálie
Při běžné cestě z České republiky do Austrálie nepotřebujete žádné povinné očkování. To je vyžadováno pouze v situaci, kdy byste do země přicestovali z destinace s výskytem žluté zimnice. Pak jste povinni takové očkování mít. Jinak jsou to spíše doporučená očkování, která by vás mohla zajímat. Ty
Více informací

Dovolená v Melbourne

Zavítejte při návštěvě Austrálie do jeho hlavního města. Dovolená v Melbourne vám to umožní se vším všudy. Toto australské zahradní město budete mít jako na dlani. Když zvolíte vhodné ubytování v Melbourne, užijete si i náležitého komfortu v rámci cestování. Ten bude spojen s polopenzí, plnou penzí nebo all inclusive servisem. A co všechno vás čeká v tomto překrásném městě?

Pokud zrovna nestihne tenisový grand slam, pak je to například Melbourne Park, zátoka Port Phillip, zahrada Carlton zapsaná na seznamu kulturního dědictví UNESCO nebo moderní podoba mrakodrapů. Historie prolínající se současnou dobou přináší každému něco. Ochudit se nemusíte ani o vodní hrátky na pobřeží. Nejlevnější dovolená v Melbourne toho má z pohledu objevování opravdu hodně co nabídnout. Vydejte se do míst, kde se to zelenými plochami jenom hemží.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Dolarem se platit dá, ale pouze tím australským. Pokud si do země dovezete americké dolary, je lepší je směnit na ty australské.
Dá se platit eurem?
Eura do země přivážejte pouze jako další z mnoha měn směnitelných za australské dolary.
Dá se domluvit anglicky?
Ano dá, protože angličtina na oficiálním úředním jazykem. Domluvíte se s ní po celé zemi.
Jaké jdou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Při cestování po Austrálii máte možnost zvolit jeden z nejdostupnějších dopravních prostředků, kterým je vypůjčení automobilu nebo karavanu. Pak budete páni svého času a nebudete se ničím omezovat. Ještě před jízdou se však informujte na význam nejčastějšího dopravního značení a nezapomínejte na to, že se jezdí vlevo. Dalším způsobem levnější dopravy jsou autobusy, a to jak ty dálkové, tak městské. O něco dražší bude železniční přeprava. Ve městech vyjde nejlevněji MHD, popřípadě dáte přednost komfortu v podobě dražšího taxíku. Vzhledem k velikosti Austrálie se jako nejrychlejší a způsob přepravy jeví letecká doprava. Při online rezervaci a využití těch správných služeb se můžete dostat na cenu nižší než za jiný dopravní prostředek.
Jaká je dostupnost internetu v Austrálii?
Využívat můžete internet dostupný skrze bezdrátové sítě ve větších městech. Například v restauracích, hotelech a v turistických lokalitách. Mimo města se vyplatí zainvestovat do datového balíčku některého z místních operátorů.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Průměrná délka letu z letiště Václava Havla do Austrálie je kolem 21 hodin a více podle toho, přes jaká místa poletíte.