Dovolená Čína Šanghaj - zájezdy all inclusive 2023 | cKlub.cz

Nejlevnější dovolená Čína - Šanghaj

Nejlevnější dovolená Čína - Šanghaj

Omlouváme se, ale pro tento filtr nemáme žádné zájezdy. Zde jsou alternativní nabídky.
Žádný výsledek

Dovolená Šanghaj: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Peking
Úřední jazyk čínština
Rozloha 9 597 000 km²
Oficiální měna jüan (CNY)
Hlavní náboženství buddhismus, islám, čínský taoismu a křesťanství
Časové pásmo UTC+8
Podnebné pásmo tropické a subtropické
Létá přímá linka z Prahy? Ano
Počasí v Číně
Vzhledem k velikosti Číny lze podnebí v této zemi rozdělit na sever, východ, jih a západ. Každou z těchto částí je vhodné navštívit v trochu jiném období. Pokud vyrážíte na sever země, vyjeďte v létě, kde se průměrné teploty pohybují kolem přijatelných 25 °C. Za silným sluncem se rozjeďte v červnu a
Více informací
Měna v Číně
Pozor byste si měli dát hlavně při placení na to, kolik vám obsluha vrací. Nebuďte líní a peníze si ihned přepočítejte, protože s pozdější reklamací byste se asi jenom stěží obešli. Lokality kolem významných míst a památek jsou protnuty řadou tamních zlodějíčků a lidí, jež vám budou nabízet nejrůzně
Více informací
Vízum do Číny 2023 - jaké doklady potřebuji
Chcete-li vycestovat do Číny, musíte vyřídit několik náležitostí a připravit si vhodné dokumenty. Tím hlavním je bezpochyby platný cestovní pas, který by měl mít platnost minimálně šest měsíců po plánovaném návratu a dvě volné stránky. Vízum a elektronický formulář Dalším důležitým dokumentem
Více informací

Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
V Číně se platí ve většině případů místní měnou jüan, proto je vhodné dolary po příletu do země ihned vyměnit. I když byste se na vybraných místech domohli platby s nimi, setkáte se povětšinou s velice nevýhodným kurzem.
Dá se platit eurem?
Také eura slouží primárně k výměně za místní měnu jüan. Při směně je vhodné uschovat si účtenku, protože tu pak můžete použít v okamžiku, kdy se při opouštění Číny budete pokoušet směnit zbytek jüanů zpět na eura.
Dá se domluvit anglicky?
Především velká města Číny pomýšlí na neustálý přísun turistů, takže v mnoha lokalitách můžete narazit na anglicky psané nápisy a cedule. S domluvou už to však nemusí být tak pohodlné. Pro spoustu Číňanů je angličtina velkou neznámou, popřípadě jejich výslovnosti jen stěží porozumíte. V hlavních turistických centrech se s ní však v dostatečné míře obejdete, v odlehlejší částech země rozhodně nikoliv.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
S přihlédnutím k velikosti Číny je patrné, že způsobů vnitrostátní přepravy je zde více než dost. Na velké vzdálenosti je určitě vhodné zvolit dopravu leteckou. Dokazuje to mimochodem více jak 60 leteckých společností v zemi. Celkem komfortní, avšak časově delší je cestování vlakem. To patří k tradičním způsobům dopravy. Možná i proto je v zemi více jak 70 000 kilometrů železničních tratí. Vybírat si navíc můžete mezi odlišnými typy vlaků. Tam kam se nedostanete letadlem nebo vlakem využijete autobusové přepravy. Ve větších městech lze volit mezi městskou hromadnou dopravou a taxíky. V jejich případě však bývají zdržujícím elementem velké kolony, takže spousta turistů volí i půjčovnu kol, trolejbusy a další způsoby cestování.
Jaká je dostupnost internetu v Číně?
Co se týče dostupnosti internetu, nebudete s ním mít pravděpodobně nikde problém. K dispozici je na hotelích, v obchodních domech, restauracích a v turisticky vyhledávaných lokalitách. Pokud přece jenom vyrazíte do odlehlejších částí, řešit jej lze prostřednictvím tamních mobilních operátorů. Větší důraz je v zemi kladen na celkovou cenzuru internetu. Pozor si musíte dávat na to, jaký obsah vyhledáváte. Zakázány jsou například sítě VPN, takže k regulaci režimem dochází v poměrně velké míře.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Do Číny se letecky dopravíte za cca 10 – 11 hodin letu.